Categories: Інтернет

Google Chrome стежить навіть за анонімними користувачами

Share
Час читання: < 1 хв.

Спеціально для тих, хто хоче зберегти в таємниці свою історію переглядів веб-сторінок, придумано безліч інструментів. Навіть в самі браузери часто вбудовані можливості, що дозволяють не зберігати інформацію про останніх інтернет-сеансах. Функція приватного перегляду вельми популярна і серед власників браузера Google Chrome. Багато хто вважає, що вона дозволяє подорожувати по мережі анонімно – але виявилося, що сховатися від «всевидющого ока» не так просто, як здається.

Згідно з дослідженням, проведеним співробітниками університету Вандербільта, часто історія переглядів браузера все одно продовжує зберігатися на комп’ютері і потрапляти в Google. При звичайному веб-серфінгу така інформація зберігається в cookie-файлах і зв’язується з профілем користувача. При переході в режим «інкогніто» ці файли отримують статус тимчасових і видаляються після завершення сеансу.

Але якщо повернутися до звичайного перегляду, не закриваючи конфіденційне вікно, то браузер перехоплює cookie і пов’язує їх з аккаунтом. Таким чином, Google отримує інформацію про відвідані адреси і введених запитах. Користувачеві ж залишається лише дивуватися «цікавою» контекстній рекламі після анонімних походів по просторах інтернету.

«Не дивлячись на те, що дані в режимі приватного перегляду збираються з анонімними ідентифікаторами, у Google залишається можливість зв’язати цю інформацію з профілем користувача», – повідомляється в дослідженні.

Щоб уникнути незручної ситуації, дослідники рекомендують повертатися до перегляду веб-сторінок під своїм обліковим записом Google тільки після закриття приватного вікна браузера.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    GPT-5 Orion від OpenAI під питанням: висока вартість і брак даних гальмують прогрес

    OpenAI відстає від плану щодо розробки нової версії свого флагманського штучного інтелекту GPT-5, який наразі…

    21.12.2024

    Microsoft дозволить іншим компаніям створювати Xbox

    Компанія Microsoft може дозволити стороннім виробникам створювати пристрої під брендом Xbox, включно з використанням власної…

    21.12.2024

    WhatsApp переміг у справі про незаконне стеження через Pegasus

    Месенджер WhatsApp заявив про юридичну перемогу над розробником шпигунського програмного забезпечення Pegasus в особі ізраїльської…

    21.12.2024

    HyperOS 2 офіційно доступна: кому з власників Xiaomi, Redmi і Poco чекати оновлення

    Xiaomi випустила оновлення HyperOS 2 для кількох моделей своїх пристроїв. Оновлення вносить значні зміни в…

    21.12.2024

    Новий Galaxy S25 Slim вразить можливостями своєї камери

    Інсайдер Debayan Roy опублікував на своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) характеристики підготовлюваного до…

    21.12.2024

    Проблеми після оновлення: чому ваш смартфон гальмує і що з цим робити

    Кожного разу, коли я оновлюю смартфон, завжди сподіваюся, що він стане швидшим і зручнішим у…

    21.12.2024