Мобільні оператори активно готують українців до запуску 4G – мобільного інтернету, який розвиватиме швидкість до 100 Мбіт/cек, що значно вище тих швидкостей, які є у користувачів 3G.
6 березня в Українському державному центрі радіочастот пройшов тендер на отримання 4G-ліцензій у діапазоні 1800 МГц. За підсумками торгів, Київстар придбав лоти на суму 2,8 млрд грн, Vodafone Україна – на 1,8 млрд грн, lifecell – на 0,8 млрд грн.
4G-зв’язок у діапазоні 2600 МГц всі 3 оператори мають намір запустити в березні або квітні. Проте такий діапазон не є ефективним, бо має низький рівень покриття, переконаний консультант телеком-компаній Роман Химич. Він розповів Gazeta.ua про переваги та ефективність мережі 4-го покоління.
Що таке 4G?
Під 4 поколінням розуміють комплекс технологій, які забезпечили якісно новий рівень стільникового зв’язку. У 4G використовують ефективніші способи кодування інформації для передачі в радіоефірі. Ці технології ефективно використовують радіочастоти, тож оператор може обслуговувати набагато більше клієнтів.
Які переваги має над 3G?
Одна з переваг це те, що мережі 4-го покоління повністю побудовані на так званих IP-технологіях, на яких ґрунтується Інтернет. Це черговий крок на шляху до інтеграції стільникового зв’язку із Інтернетом. Основна перевага — швидкість, 4G має більшу пропускну здатність та продуктивність. Окрім цього суттєво зменшено технологічні затримки, коли ми починаємо шукати щось в інтернеті на смартфоні. Стане набагато комфортніше користуватись інтернетом. У мережах 3-го покоління показник затримки передачі даних, так званий ping коливається в межах 120-150 мілісекунд. У мережі 4-го покоління він буде в межах 15-20 мілісекунд, а то і менше. Фактична швидкість передачі даних залежить від того, яким буде навантаження на мережу. Через захоплення українських операторів демпінгом є ризик, що відмінності будуть не дуже суттєвими.
Як працюватиме мережа? Вона просто замінить 3G?
Вони поки що працюватимуть паралельно. Для кожної технології в нас використовують окремі смуги радіочастот. Мережа 3-го покоління зараз функціонує в діапазоні 2100 МГц , а 4G використовуватимуть в діапазонах 1800 і 2600 МГц. Вони співіснуватимуть.
Чи потрібно якось користувачам підготуватись до нового з’єднання?
Є два кроки: по-перше, треба перевірити, чи смартфон підтримує 4G. Зараз по Україні не більше як 20 відсотків всіх смартфонів технічно можуть скористатись цим стандартом. Другий крок — це переконатись, що ваша сім-карта підтримує цей стандарт.
Що треба, щоб мережа запрацювала не лише у великих містах?
Мережі, про які ми говоримо, розраховані на населені пункти від 10 тисяч жителів, але це не більше як 30 відсотків території усієї країни. Про покриття всіх одразу сіл та автотрас не йдеться. Для того, щоб цей розрив подолати, операторам треба дати можливість будувати мережі 3-го та 4-го покоління в діапазонах 900 МГц і менше. Діапазон 2600 МГц взагалі операторам не цікавий, його нав’язали.
Які саме мережі?
Варто зробити акцент на мережах 3-го покоління. Його підтримують зараз майже всі телефони, а 4-те — не більше як 20%. Для заміни смартфонів українцям треба щонайменше 3,5-4 мільярди доларів. Операторам треба дати можливість будувати мережі 3-го та 4-го покоління в межах 900 МГц і менше. Діапазон 2600 МГц взагалі операторам вже не цікавий, його нав’язали.
Що ми отримаємо через 2 місяці?
4G з’явиться в містах-мільйонниках, а саме в місцях найбільшого скупчення абонентів. Оператори запустять мережу в діапазоні 2600 МГц. Для неї характерний найменший радіус покриття. За великим рахунком це буде просто демонстрація того, що 4G нарешті з’явилось.
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…