Соцмережа «ВКонтакте» змогла обійти блокування в Україні і знову доступна користувачам

1536

Російська соцмережа «ВКонтакте» знову доступна українцям без використання спеціальних програм — ВК зміг обійти блокування в Україні у своєму мобільному додатку.

Про це повідомила сама соцмережа, зокрема щонайменше одна з наших працівниць отримала електронного листа від ВК, в якому йдеться про можливість заходити у соцмережу без VPN.

«Ми додали проксі в сам додаток, щоб ви могли користуватися ним без обмежень. Оновіть додаток VK — спілкуйтеся вільно і без меж», — йдеться в листі.

111large.jpg (67 KB)

Один з наших працівників перевірив можливість зайти у «ВКонтакте» за допомогою мобільного додатка, і це йому вдалось.

Наприклад, у верифікований групі «VK Україна», яка була неактивною з квітня 2018 року, сьогодні, 12 вересня, з’явилось нове повідомлення — про появу стрічки «Україна».

234large.jpg (162 KB)

Слід уточнити, що обійти блокування в України ВК зміг саме в мобайлі, на персональному комп’ютері для входу у соцмережу, як і раніше, потрібен VPN.

Як обійшли?

«ВКонтакте» зробила фактично ттак само, як у Росії блокування обходив месенджер Telegram — через проксі-сервер. Фактично це сервер посередник, з використанням якого запит йде не напряму.

Популярні новини  У Zoom знайшли три уразливості. Співрозмовник міг зламати вас

Коли запит йде напряму на домен (тобто сайт, який ви хочете відкрити), який вам потрібен, а він заблокований — зайти у вас не вийде. Але якщо є сервер посередник, то запит спочатку йде кудись в інше місце, не заблоковане в Україні, яке й надає нам всю інформацію з домену, який вам потрібен.

Держава, яка хоче продовжувати блокувати щось, теоретично може протистояти таким обходам, однак це доволі складно і потребує потужної інфраструктури, наприклад, як у Китаї. Державні структури повинні через усіх інтернет-провайдерів блокувати ці проксі-сервера, але вони можуть змінюватися, тобто це буде така собі гра в кішки-мишки.

Ми направили запит до Ради національної безпеки і оборони із запитанням, чи планують вони якось реагувати на це.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я