Ізраїльські дослідники з Тель-Авівського університету першими в історії надруковані на 3D-принтері справжнє серце, використовуючи клітини людини. Правда, серце вийшло дуже маленьким, порівнянним з серцем кролика. На друк такого органу знадобилося близько трьох годин і мільйони клітин.
Це перший випадок, коли надрукували не просто тканини серця, а повністю орган з усіма кровоносними судинами і шлуночками. В результаті таке серце повністю біосумісне з пацієнтом, у якого беруть клітини для друку.
Для створення органу вчені взяли у людини жирову тканину. Потім розділили її на клітинні та неклітинні компоненти, після чого «перепрограмували» клітини, щоб ті перетворилися в стовбурові, які потім перетворилися в клітини серця. Неклітинні компоненти були перетворені в гель, який служив чорнилом для друку.
Вчені відзначають, що клітини будуть дозрівати ще протягом місяця, після чого вони зможуть повноцінно скорочуватися. Що ж стосується друку повнорозмірного серця, сам процес займе всього близько доби, але для цього знадобляться мільярди клітин.
Звичайно, поки рано говорити про прорив в трансплантології, але дане досягнення явно зробило його набагато ближче.
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…