Здоров'я

Розроблено нову вакцину проти коронавірусу

Share
Час читання: 2 хв.

Дослідники зі США розробили вакцину від коронавірусу на основі рецептор-зв’язуючого (RBD) домену S-білка SARS-CoV-2 і в ході досліджень на мишах підібрали найбільш ефективні для неї ад’юванти – гідроксид алюмінію та білок CpG. Новий препарат показав схожу з мРНК-вакцинами ефективність і, за словами дослідників, чия стаття опублікована в журналі Science Translational Medicine, призначений насамперед для людей похилого віку.

«RBD – ключова мета вакцин проти SARS-CoV-2, але сам по собі білок RBD має слабку імуногенність. Ось чому (в інших вакцинах використовували повний S-білок, який важче масово виробляти», – пояснює провідний автор роботи Девід Даулінг із Гарвардської медичної школи. Для того, щоб підібрати найкращі ад’юванти – речовини, що підсилюють дію вакцин – дослідники протестували різні комбінації з вакциною на молодих мишах. Гризунам вводили дві дози і вимірювали їхню гуморальну — пов’язану з антитілами — імунну відповідь.

«Ми виявили, що успішною була комбінація RBD з двома ад’ювантами — гідроксидом алюмінію та (образ-розпізнавальним рецептором CpG. Вона була еквівалента, і в деяких випадках перевершувала існуючі мРНК-вакцини», – зазначив один із учених Етсуро Наніші. Гідроксид алюмінію – найпоширеніший адювант у світі, він допомагає антигенам вакцини довше утримуватися в організмі. CpG ж відомий тим, що стимулює Толл-подібні рецептори вродженої імунної системи, викликаючи тим самим сильнішу імунну відповідь.

У ході експериментів суміш активувала вроджену імунну відповідь у лейкоцитів людей похилого віку, аналогічну такому у молодших людей. Після введення суміші мишам високий титр антитіл, що нейтралізують, був зафіксований у всіх вікових групах. Ад’ювантна вакцина повністю захистила старих – віком 14 місяців – мишей від зараження SARS-CoV-2. Розробники підкреслюють, що їхній препарат — на відміну від мРНК-вакцин — не потребує холодового ланцюга.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024

    Google йде на поступки: пошук може стати опціональним на смартфонах

    Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…

    22.12.2024

    Як відновити вкрадений телефон і заблокувати доступ до ваших даних

    Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…

    22.12.2024

    Високі витрати і невиправдані результати: що стримує розробку GPT-5 від OpenAI

    Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…

    22.12.2024