Categories: Ґаджети

Павло Дуров розповів, чому WhatsApp на телефоні небезпечний

Share
Час читання: 1 хв.

Засновник Telegram Павло Дуров опублікував статтю на своєму каналі, в якій розповів, чому, на його думку, месенджер WhatsApp ніколи не буде безпечним.

WhatsApp, за словами Дурова, дозволяє зловмисникам отримати доступ до всього вмісту телефону, на якому він встановлений, включаючи фотографії, електронні листи і тексти. Ця проблема не єдина. Ще в минулому році WhatsApp визнавав , що у програми є вразливість, що дозволяє хакерам отримувати доступ до телефону після одного відеодзвінка.

Вихідний код WhatsApp закритий, а значить, ніхто, крім співробітників компанії, не здатний перевірити його на наявність бекдор – лазівок, за допомогою яких можна отримати доступ до захищених даних. Telegram ж, як зазначає Павло Дуров, навпаки, публікує свій вихідний код, тим самим підвищуючи не тільки довіру користувачів, а й безпеку алгоритмів.

Дуров також передбачає, що розвідувальні служби можуть вимагати у розробників програми створення бекдор для стеження за злочинцями. Влада може виправдовувати це антитерористичними заходами, але через це страждає безпеку інших користувачів.

На початку своєї історії, як пише Дуров, WhatsApp передавав повідомлення в незахищеному вигляді – так, що все листування користувачів при бажанні могли прочитати і мобільні оператори, і адміністратори точок Wi-Fi. Потім додаток ввів шифрування повідомлень, але передавав ключі шифрування урядам декількох країн. Нарешті, три роки тому WhatsApp почав користуватися шифруванням end-to-end, при якому ключ для розшифровки повідомлень відомий лише відправнику і одержувачу. Telegram, до слова, мав таку технологію з моменту свого створення в 2013 році.

Однак, навіть незважаючи на end-to-end шифрування, WhatsApp залишився уразливим. Після оновлення безпеки додаток початок постійно вимагати збереження даних в хмару. Але в хмарному сервісі дані листувань НЕ шифрувалися, тому отримати до них доступ стало навіть легше, ніж раніше.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024