Представлений п’ятиядерний CPU Intel Lakefield

UPG

Ще в квітні ми дізналися про те, що Intel працює над технологією, яка дозволить в одному процесорі об’єднати різні за типом і архітектурою процесорні ядра. Тоді говорилося, що першим подібним поколінням буде Lakefield, яке включатиме високопродуктивні ядра Ice Lake і енергоефективні «атомні» ядра Tremont.

В листопаді з’явилися чутки про те, що процесори Lakefield будуть п’ятиядерними при робочій частоті близько 2 ГГц. Вже в грудні Intel офіційно представила технологію Foveros, яка і дозволить створювати абсолютно нові для цього сегмента CPU. Крім іншого, Foveros має на увазі таке компонування кристалів, коли один розташовується над іншим, тобто Foveros дозволить ще й зменшити габарити процесорів.

Представлен Intel Lakefield: первый в сегменте пятиядерный CPU с ядрами разной архитектуры и объёмной компоновкой Foveros

І ось вчора Intel розкрила подробиці про перші процесори з використанням всіх цих технологій. Вони дійсно будуть називатися Lakefield. І вони дійсно будуть містити процесорні ядра архітектури Sunny Cove, тобто покоління Ice Lake, а також «атомні» ядра. Ймовірно, маються на увазі ядра архітектури Tremont, які повинні стати основою для «атомних» процесорів наступного покоління під назвою Jasper Lake.

Якщо точніше, CPU отримає одне продуктивне ядро і чотири енергоефективних, тобто він дійсно буде пятиядерным. Що цікаво, сама Intel в прес-релізі використовує бренд Atom, хоча формально від нього давно відмовилася.

Представлен Intel Lakefield: первый в сегменте пятиядерный CPU с ядрами разной архитектуры и объёмной компоновкой Foveros

На фото вище можна бачити прототип повноцінної друкованої плати для ноутбука з цим самим CPU Lakefield.

Що цікаво, процесор отримає досить продуктивне ядро Gen11 із 64 обчислювальними блоками. Як можна бачити на зображеннях, CPU буде включати відразу і оперативну пам’ять, тобто підсумкове рішення формально не є процесором або навіть однокристальною системою в звичному вигляді. Сама Intel говорить про “гібридний процесор”, але питання термінології поки можна залишити відкритим.

Представлен Intel Lakefield: первый в сегменте пятиядерный CPU с ядрами разной архитектуры и объёмной компоновкой Foveros

Потрібно розуміти, що високої продуктивності від такого рішення чекати не варто, тобто конкретно в тому вигляді, в якому зараз Intel описує Lakefield, це досить специфічний продукт, який підійде далеко не для всіх сценаріїв. Але його можливостей має вистачати для будь-яких завдань середньостатистичного користувача, не рахуючи ігри, а значить, таке рішення може завоювати свою долю на ринку.

Що цікаво, Intel нібито випустить CPU Lakefield, тому що є запит з боку великого клієнта. Але тільки одного. При цьому CPU буде доступний всім бажаючим, так що навряд чи ми побачимо ноутбуки з цими CPU тільки від однієї компанії.

Що стосується енергоспоживання процесора, Intel каже, що Lakefield може працювати в межах 7 Вт, тобто може обходитися без активного охолодження. У підсумку виходить досить цікавий продукт, навіть якщо відкинути його важливість з точки зору первістка абсолютно нового сегмента. Продукти на Lakefield повинні вийти в нинішньому році. Враховуючи, що CPU Ice Lake очікуються в самому кінці року, процесори Lakefield, ймовірно, вийдуть на ринок приблизно в той же період, а може вже і на початку 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я