Ґаджети

Оновлена політика конфіденційності Adobe викликає критику серед користувачів Photoshop

Share
Час читання: 2 хв.

Adobe внесла зміни до користувальницької угоди, що викликали обурення серед користувачів програми. Під час запуску нової версії Photoshop користувачам почало вибиватися спливаюче вікно із оновленими правилами та умовами використання програми. У тексті угоди з’явилися формулювання, що дозволяють Adobe отримувати доступ та аналізувати контент, створений у Photoshop, використовуючи як автоматизовані, так і ручні методи. Це викликало побоювання серед професійних користувачів, які працюють із конфіденційним контентом клієнтів у рамках комерційних проектів.

Без згоди з новою політикою доступ до Photoshop блокувався, що ще більше розлютило користувачів. Багато хто побоювався, що Adobe може незаконно надавати права на інтелектуальну власність щодо контенту, створеного у Photoshop. Також висловлювалися побоювання щодо використання робіт користувачів для навчання нейромережевих алгоритмів, зокрема нещодавно анонсованого генеративного ШІ Adobe Firefly.

Після хвилі критики з боку спільноти Adobe опублікувала офіційну відповідь у своєму блозі. У повідомленні компанія роз’яснила сенс оновлених формулювань у угоді користувача і запевнила, що жодних істотних змін не відбулося.

Відповідно до роз’яснень Adobe, доступ до контенту користувачів необхідний для роботи деяких хмарних функцій Photoshop, таких як нейронні фільтри, інструмент видалення фону та інші. При їх використанні відбувається взаємодія з серверами Adobe, де контент може аналізуватися щодо наявності незаконного або шкідливого змісту.

Adobe підкреслила, що не претендує на право власності щодо контенту, створеного користувачами Photoshop. Також запевнила, що контент клієнтів не використовуватиметься для навчання ШІ Firefly чи інших алгоритмів компанії.

Проте, щоб мінімізувати ризики, користувачам рекомендується вимкнути опцію надання контенту Adobe для досліджень і розробок. Цей параметр знаходиться в конфіденційності облікового запису Adobe.

Хоча компанія спробувала заспокоїти громадськість, побоювання з приводу використання особистих даних користувачів зберігаються.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024