Ґаджети

Оновлена політика конфіденційності Adobe викликає критику серед користувачів Photoshop

Share
Час читання: 2 хв.

Adobe внесла зміни до користувальницької угоди, що викликали обурення серед користувачів програми. Під час запуску нової версії Photoshop користувачам почало вибиватися спливаюче вікно із оновленими правилами та умовами використання програми. У тексті угоди з’явилися формулювання, що дозволяють Adobe отримувати доступ та аналізувати контент, створений у Photoshop, використовуючи як автоматизовані, так і ручні методи. Це викликало побоювання серед професійних користувачів, які працюють із конфіденційним контентом клієнтів у рамках комерційних проектів.

Без згоди з новою політикою доступ до Photoshop блокувався, що ще більше розлютило користувачів. Багато хто побоювався, що Adobe може незаконно надавати права на інтелектуальну власність щодо контенту, створеного у Photoshop. Також висловлювалися побоювання щодо використання робіт користувачів для навчання нейромережевих алгоритмів, зокрема нещодавно анонсованого генеративного ШІ Adobe Firefly.

Після хвилі критики з боку спільноти Adobe опублікувала офіційну відповідь у своєму блозі. У повідомленні компанія роз’яснила сенс оновлених формулювань у угоді користувача і запевнила, що жодних істотних змін не відбулося.

Відповідно до роз’яснень Adobe, доступ до контенту користувачів необхідний для роботи деяких хмарних функцій Photoshop, таких як нейронні фільтри, інструмент видалення фону та інші. При їх використанні відбувається взаємодія з серверами Adobe, де контент може аналізуватися щодо наявності незаконного або шкідливого змісту.

Adobe підкреслила, що не претендує на право власності щодо контенту, створеного користувачами Photoshop. Також запевнила, що контент клієнтів не використовуватиметься для навчання ШІ Firefly чи інших алгоритмів компанії.

Проте, щоб мінімізувати ризики, користувачам рекомендується вимкнути опцію надання контенту Adobe для досліджень і розробок. Цей параметр знаходиться в конфіденційності облікового запису Adobe.

Хоча компанія спробувала заспокоїти громадськість, побоювання з приводу використання особистих даних користувачів зберігаються.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    У чому різниця між акумуляторами iPhone 16 та Android

    З'явились точні дані щодо акумуляторів нового iPhone 16. В Apple традиційно не розголошують точну ємність…

    14.12.2024

    Samsung розраховує на стратегію Apple для збільшення попиту на свої телефони

    Телефони Galaxy S25 вже не за горами, і вони зіткнуться з серйозними труднощами з боку…

    14.12.2024

    Топ-5 бюджетних смартфонів з чудовими екранами

    Наші експерти склали добірку з п'яти найкращих і найбюджетніших смартфонів з хорошими IPS-екранами. Хто увійшов…

    14.12.2024

    Найбільші технологічні досягнення 2024 року: 5 інновацій, які здивували світ

    2024 рік став переломним для технологій, які не лише змінили окремі галузі, а й наблизили…

    14.12.2024

    Meta планує використовувати ядерні центри для обробки даних штучного інтелекту

    Обробка запитів за допомогою генеративного штучного інтелекту — це серйозне навантаження для дата-центрів, які одночасно…

    14.12.2024

    Бюджетні моделі Redmi Note 14: розкрито вигляд і параметри

    Завдяки опублікованим індійським ресурсом фото та інформації стало відомо, що базовий Redmi Note 14 4G…

    14.12.2024