Ґаджети

Експерт перерахував найпоширеніші помилки під час використання ігрового ноутбука

Share
Час читання: 2 хв.

Сьогодні ігрові ноутбуки можуть мати приблизно таку саму продуктивність, що й настільні комп’ютери. Однак є кілька речей, які можуть скоротити термін служби геймерського пристрою.

Уникайте цих п’яти речей, пов’язаних з ігровим ноутбуком, якщо хочете, щоб він прожив якомога довше.

Не залишайте налаштування “за замовчуванням”. Відразу ж після купівлі ігрового лептопа його потрібно налаштувати для отримання максимальної продуктивності. Найчастіше “за замовчуванням” стоять параметри, які спрямовані на економію заряду батареї. Потрібно зайти на Windows 11 насамперед у розділ “Живлення і батарея” (встановіть режим “Продуктивність”). При цьому у всіх пунктах режиму сну має стояти “Ніколи”. Також збільште частоту оновлення екрана в налаштуваннях і не забудьте про оновлення драйверів відеокарти.

Не використовуйте постійно режим Performance Mode. Цей режим дає можливість ноутбуку працювати максимально швидко. Але у нього є певні недоліки. У цьому режимі відеокарта і процесор працюють при підвищеному навантаженні, як і система охолодження. У результаті сам ноутбук, якщо він перебуватиме весь час у цьому режимі, “проживе” менше. Для прослуховування музики, перегляду відео, інтернет-серфінгу зовсім не обов’язково переходити в режим підвищеної продуктивності. Найкраще переходити в цей режим тільки під час запуску вимогливих ігор.

Уникайте одночасного використання вбудованої та дискретної відеокарт. Річ у тім, що через це може виникнути перегрів і перевантаження ноутбука. Найкращим рішенням буде користуватися потужною відеокартою, коли потрібно у щось пограти або попрацювати із зображеннями, а в інших випадках переходити на звичайну відеокарту.

Не відключайте ноутбук від мережі змінного струму. Якщо він працюватиме тільки від акумулятора і на максимальній потужності, то швидко розрядиться. Та й загальна продуктивність у нього теж знизиться в цьому випадку.

Не розганяйте постійно відеокарту і процесор. Частий розгін може сприяти перегріву або швидкому зносу деталей ноутбука. І це трапляється навіть із найпотужнішими геймерськими лептопами.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple поки не готує AirPods Max 2 із суттєвими оновленнями

    Хоча це не повинно бути сюрпризом, з огляду на те, що Apple тільки нещодавно оновила…

    24.11.2024

    OnePlus Ace 5 та Ace 5 Pro отримають чіп із покращеною енергоефективністю

    OnePlus анонсує революційну технологію у своєму новому продукті, яка значно зменшує споживання енергії під час…

    24.11.2024

    Інсайдери радять не поспішати з iPhone 17 і звернути увагу на iPhone 18 у 2026-му

    Нещодавні витоки дали ранній погляд на майбутню лінійку iPhone від Apple, з деталями, що з'являються…

    24.11.2024

    Instagram і WhatsApp очистили від більш ніж 2 мільйонів шахраїв

    Meta видалила понад 2 мільйони облікових записів, пов'язаних із фінансовими шахраями, повідомила компанія у своєму…

    24.11.2024

    Apple планує вдосконалити Siri за допомогою ШІ в iOS 19

    У своїй сьогоднішній розсилці Power On Марк Гурман із Bloomberg повторив свою попередню чутку, у…

    24.11.2024

    Samsung може скасувати виробництво Exynos 2600

    Виробництво чипа Exynos 2600, розробленого Samsung, може бути припинено через вкрай низький вихід придатних чипів…

    24.11.2024