Ґаджети

Експерт перерахував найпоширеніші помилки під час використання ігрового ноутбука

Share
Час читання: 2 хв.

Сьогодні ігрові ноутбуки можуть мати приблизно таку саму продуктивність, що й настільні комп’ютери. Однак є кілька речей, які можуть скоротити термін служби геймерського пристрою.

Уникайте цих п’яти речей, пов’язаних з ігровим ноутбуком, якщо хочете, щоб він прожив якомога довше.

Не залишайте налаштування “за замовчуванням”. Відразу ж після купівлі ігрового лептопа його потрібно налаштувати для отримання максимальної продуктивності. Найчастіше “за замовчуванням” стоять параметри, які спрямовані на економію заряду батареї. Потрібно зайти на Windows 11 насамперед у розділ “Живлення і батарея” (встановіть режим “Продуктивність”). При цьому у всіх пунктах режиму сну має стояти “Ніколи”. Також збільште частоту оновлення екрана в налаштуваннях і не забудьте про оновлення драйверів відеокарти.

Не використовуйте постійно режим Performance Mode. Цей режим дає можливість ноутбуку працювати максимально швидко. Але у нього є певні недоліки. У цьому режимі відеокарта і процесор працюють при підвищеному навантаженні, як і система охолодження. У результаті сам ноутбук, якщо він перебуватиме весь час у цьому режимі, “проживе” менше. Для прослуховування музики, перегляду відео, інтернет-серфінгу зовсім не обов’язково переходити в режим підвищеної продуктивності. Найкраще переходити в цей режим тільки під час запуску вимогливих ігор.

Уникайте одночасного використання вбудованої та дискретної відеокарт. Річ у тім, що через це може виникнути перегрів і перевантаження ноутбука. Найкращим рішенням буде користуватися потужною відеокартою, коли потрібно у щось пограти або попрацювати із зображеннями, а в інших випадках переходити на звичайну відеокарту.

Не відключайте ноутбук від мережі змінного струму. Якщо він працюватиме тільки від акумулятора і на максимальній потужності, то швидко розрядиться. Та й загальна продуктивність у нього теж знизиться в цьому випадку.

Не розганяйте постійно відеокарту і процесор. Частий розгін може сприяти перегріву або швидкому зносу деталей ноутбука. І це трапляється навіть із найпотужнішими геймерськими лептопами.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Названо 12 смартфонів із чудовими камерами для фото та відео

    Авторитетний оглядач з YouTube-каналу Tech Spurt склав добірку з 12 смартфонів з найкращими камерами на…

    11.01.2025

    В ЄС стартували продажі ремонтованих iPhone від Apple за зниженими цінами

    З виходом iPhone 16 Apple припинила продаж моделей iPhone 15 Pro і 15 Pro Max.…

    11.01.2025

    Microsoft представила спрощений виклик ШІ за допомогою Alt + пробіл

    Розробники Microsoft у новому оновленні програми Copilot для Windows 11 змінили поєднання клавіш для запуску…

    11.01.2025

    Заради тонкощі iPhone 17 Air позбудеться стерео і SIM-карти

    Відомий аналітик Мінг-Чі Куо поділився інтригуючими прогнозами щодо майбутньої лінійки iPhone. За його словами, Apple…

    11.01.2025

    Які SMS варто видалити з телефону: важливі поради для безпеки

    Багато людей не замислюються, що SMS, які ми зберігаємо на своєму телефоні, можуть стати справжньою…

    11.01.2025

    Galaxy S25 Ultra може отримати режим нічної зйомки відео

    Інсайдерський портал Android Headlines, який часто пропонує точні витоки, повідомив про те, що Samsung збирається…

    11.01.2025