Сьогодні ігрові ноутбуки можуть мати приблизно таку саму продуктивність, що й настільні комп’ютери. Однак є кілька речей, які можуть скоротити термін служби геймерського пристрою.
Уникайте цих п’яти речей, пов’язаних з ігровим ноутбуком, якщо хочете, щоб він прожив якомога довше.
Не залишайте налаштування “за замовчуванням”. Відразу ж після купівлі ігрового лептопа його потрібно налаштувати для отримання максимальної продуктивності. Найчастіше “за замовчуванням” стоять параметри, які спрямовані на економію заряду батареї. Потрібно зайти на Windows 11 насамперед у розділ “Живлення і батарея” (встановіть режим “Продуктивність”). При цьому у всіх пунктах режиму сну має стояти “Ніколи”. Також збільште частоту оновлення екрана в налаштуваннях і не забудьте про оновлення драйверів відеокарти.
Не використовуйте постійно режим Performance Mode. Цей режим дає можливість ноутбуку працювати максимально швидко. Але у нього є певні недоліки. У цьому режимі відеокарта і процесор працюють при підвищеному навантаженні, як і система охолодження. У результаті сам ноутбук, якщо він перебуватиме весь час у цьому режимі, “проживе” менше. Для прослуховування музики, перегляду відео, інтернет-серфінгу зовсім не обов’язково переходити в режим підвищеної продуктивності. Найкраще переходити в цей режим тільки під час запуску вимогливих ігор.
Уникайте одночасного використання вбудованої та дискретної відеокарт. Річ у тім, що через це може виникнути перегрів і перевантаження ноутбука. Найкращим рішенням буде користуватися потужною відеокартою, коли потрібно у щось пограти або попрацювати із зображеннями, а в інших випадках переходити на звичайну відеокарту.
Не відключайте ноутбук від мережі змінного струму. Якщо він працюватиме тільки від акумулятора і на максимальній потужності, то швидко розрядиться. Та й загальна продуктивність у нього теж знизиться в цьому випадку.
Не розганяйте постійно відеокарту і процесор. Частий розгін може сприяти перегріву або швидкому зносу деталей ноутбука. І це трапляється навіть із найпотужнішими геймерськими лептопами.