Я, як і багато хто з вас, дуже звик до свого основного робочого інструменту – MacBook. Зручний портативний комп’ютер в стильному корпусі, потужною начинкою, практичністю і приголомшливим екраном. Шкода, але Apple більше не робить подібних ноутбуків.
Останній «правильний» MacBook компанія представила в 2015 році, в черговий раз відновивши вже перевірений роками алюмінієвий корпус і вмонтувавши в модель новий тачпад з функцією Force Touch, що підтримує силу натискання.
На цьому нормальні ноутбуки від компанії закінчилися. І почалася ера пристроїв в красивій обгортці, але абсолютно непридатних для довгострокової експлуатації.
Приводом для написання цього матеріалу стали майже два дні, проведених за MacBook Pro 2017 роки мого товариша.
Експеримент, в якому мій 15-дюймовий MacBook Pro 2014 року рушив в користування до одного, а я 48 годин намагався звикнути до «елегантності» MacBook Pro 15 “2017 року з TouchBar і … замість точок я б вважав за краще вибраних.
Нижче все те, що змушує зробити висновок – Apple не цікавлять практичні ноутбуки. Протягом останніх трьох років компанію тішать виключно гроші, сервісна підтримка та просування електронних продуктів.
Витончений, тонкий, стильний – на біса мені все це, якщо я давно виріс з віку козиряти гаджетами перед однолітками?
Ні, ноутбук не повинен бути схожим на рубаний сокирою алюмінієвий брусок, але коли дизайн шкодить практичності – вже вибачте.
Перші години роботи не покидало відчуття, що я ось-ось зламаю ці тендітні клавіші з механізмом «метелика». Я звик відчувати хід клавіш, оскільки непогано освоїв гру на піаніно, та й взагалі при виборі багатьох речей віддаю перевагу тактильним відчуттям.
Так ось, з сьомою серією MacBook Pro Apple стала створювати по-справжньому паперові пристрою. Його страшно придавити, притиснути і, боронь Боже, впустити. Але найнеприємніше, що нове покоління Pro-ноутбуків створено так, щоб ви самостійно якомога швидше його угробили.
У вас зібралася купа флешок, кабелів, карт-пам’яті та іншого добра, яке ви звикли безперешкодно вставляти в ноутбук? Готуйтеся перевчиватися.
Жодного звичного порту – тільки чотири універсальних USB Type-C. Але що мені робити, якщо я постійно скидаю Gcode, щоб віднести його на згодованих ЧПУ або завантажую STL-файли для передачі на 3D-принтер. І роблю я це по кілька разів за день?
Додайте до цього флешки, HDMI для зовнішнього монітора і ви зрозумієте, що через кілька місяців такого активного «працювання» порти просто відмовлять.
Але ви ж віддали понад тисячу доларів за «досконалий ноутбук», чому не скористатися прокладками-перехідниками? У далекому майбутньому ви зможете від них позбутися, а поки USB Type-C стане унітарною, прикладайте до портів подорожник.
Нові макбуки – це не ті пристрої, які створені для активної експлуатації. Геройства Lenovo і промислових ультразащіщенних вишукувань від Apple не було потрібно, але вбивати практичність заради власного збагачення – відверте свинство. Чому я говорю про збагачення? Розбираємося.
Коли мене дістала деградувала батарея, я замовив нову і самостійно її замінив. Коли мені захотілося збільшити швидкість читання / запису і обсяг пам’яті вбудованого SSD, я зробив те ж саме, самостійно.
Нарешті, коли у мене витерлися улюблені геймерские клавіші “ASDXZ” і “CMD”, на барахолці я знайшов пошарпаний життям MacBook і без проблем їх поміняв.
У випадку з новою лінійкою макбуков так не буде. Купуючи цей комп’ютер ви прирікаєте себе на похід в сервісний центр при будь-якому бажанні: будь то поломка або косметична профілактика. Про апгрейд і зовсім не може йти мови. Викладайте гроші при покупці, відразу. Apple не любить чекати.
Я довго намагався зрозуміти, навіщо замість функціональних клавіш Apple розмістила цю мініатюрну сенсорну панель? Компанія намагалася показати, що вона теж знайома з OLED-матрицями ще до виходу iPhone X (забудемо про Apple Watch)? Або в Apple думають, що користувач настільки тупий, що буде шукати смайлик водячи пальчиком по мікроскопічній панелі?
Та не дивлюся я на клавіатуру, коли працюю! Не дивлюсь! Всі комбінації в усьому ПО вже звик натискати механічно і тупо вдивлятися в маленький екранчик не маю ні найменшого бажання. Правда, на користь Apple є два аргументи. Перший – компанії потрібно було чимось виправдати оновлене покоління ноутбуків після п’ятирічного мовчання.
Другий – Apple вирішила забити на магнітний порт MagSafe, а щоб якось виправдати дискримінацію кращого зарядного порту в історії ноутбуків, впихнули нікому непотрібний TouchBar.
Хоча, маркетологи явно розуміли, що без MagSafe легший і неабияк скинувши у вазі MacBook Pro при будь-якому різкому русі буде летіти на підлогу. Адже зарядний кабель тепер потрібно діставати ручками.
Не хотілося виносити цей недолік в окремий пункт, але до закінчення даного матеріалу, який я набираю, просто не витримую.
«Ти звикнеш», – запевняють нерозумні фанати. Звикну? Вибачте, я що, переходжу на коробку автомат з механіки? Я беру пристрій, від якого чекаю такої ж комфортності і зручної роботи, і якщо я розраховую друкувати швидко як і раніше, чому я повинен спотикатися об дуже низький, практично невідчутний хід клавіш?
Ви уявіть собі піаніста зі світовими ім’ям, якому при виборі чергового рояля Steinway в магазині скажуть: «А ось на бемольних клавішах ми вирішили розмістити пухирці. Це полегшить виконання віртуозних пасажів ». Знаєте куди буде посланий продавець?
Від одноразових ноутбуків Apple переходить до одноразових смартфонів. Ні, я розумію, що в перспективі ми будемо користуватися пристроями, що нагадують шматок оргскла і при поломці просто викидати їх у відро для сміття, але чи не занадто рано втілювати концепти в реальність?
48 годин нашого експерименту закінчуються завтра опівдні. Зізнаюся, що за цією хмарою проблем і питань до Apple я не помітив ні приросту продуктивності, ні плавності в роботі. Все, як і раніше, на звичному MacBook Pro епохи «до 2016 року», але в менш практичній упаковці. Схоже, що ера хороших пристроїв Apple «з турботою про користувача» добігає кінця.
За чутками, вже наступного року Apple випустить нову версію свого пошукового трекера AirTag. У мережі…
Після витоків рендерів та інформації про конструкцію смартфонів лінійки iPhone 17 Apple Hub, у якого…
Видання Tech Advisor опублікувало рейтинг найкращих бюджетних смартфонів 2024 року, зібравши пристрої, які поєднують доступну…
Apple вже давно працює над складними апаратами iPhone, але поки що не випустила жодного такого…
Україна є одним із лідерів споживання піратського контенту. Так, кількість переглядів у Netflix приблизно в…
З чуток, Apple працює над складним iPad з 18,8-дюймовим екраном, який планується випустити до 2028…
View Comments
По-моему автор просто не имеет достаточного кол-ва средств, чтобы купить и наслаждаться новинкой. Ну, да, согласен с портами есть беда. Согласен, что клавиатура на любителя, но не согласен, что она нежная или что она боится пыли. Если вы работаете в пыльных помещениях, то купите себе ноутбук с резиновой клавиатурой, а так достаточно не кушать над ним и все будет окей.
Производительность вполне на уровне, быстрый отпечаток пальца, как всегда крутой дисплей, Thunderbolt 3 дает отличную скорость работы с внешним SSD. Ну, ничего, придется потратиться на новый док за 300$ на амазоне от Белкина, но он не только к Маку подойдет, его и после него можно будет использовать, очень практичная и удобная штука.
От брака никто не застрахован, но не нужно тут писать, что поголовно все ноутбуки отвратительные. Вы еще попробуйте найдите в таком дизайне с таким железом что-то. Тот же Dell SPX точно также имеет болячки, но при это стоит всего на 5-10 тыс. грн дешевле, но он толще и зачем-то с сенсорным экраном.
Зарабатывайте и будет Вам счастье.
Хорошего дня!