Ґаджети

Усі відмінності нового MacBook Air від старого. Різниця в ціні того варте?

Share
Час читання: 3 хв.

Apple оновила лінійку MacBook Air, представивши другу модель ноутбука фірмовому процесорі. При цьому залізо — не єдина його перевага. Він також вражає дизайном. 

Вивчили характеристики та порівняли новинку з попередньою моделлю – MacBook Air (2020) M1. Ось що вийшло. 

Дизайн

Новий MacBook Air отримав радикально оновлений корпус. Насамперед, він квадратної форми, у попередника — клиноподібної. Габарити новинки трохи збільшилися у висоту – 30,41 х 21,5 см у моделі з M2 проти 30,41 х 21,24 см у пристрою з M1. 

Наступне покоління ноутбуків Apple виправдовує характеристику “повітряний”. Новий пристрій легший за старий на 50 грамів і важить 1,290 кг. Забарвлень корпусу стало більше – у нової моделі їх чотири: сріблястий, сірий, золотий і чорний. У моделі з M1 їх три: золотистий, сріблястий і сірий космос. 

Екран

Головне нововведення – виріз у екрані під веб-камеру. Таким же оснащуються останні моделі MacBook Pro та iPhone з 2017 року. Це дозволило інтегрувати збільшений екран, зберігши у своїй габарити колишніми. 

У MacBook Air М2 став більшим, чіткішим і яскравішим екран. Він оснащений дисплеєм зі збільшеною діагоналлю до 13,6 дюйма, роздільна здатність – 2560 x 1664, і яскравість – 500 нит. У Air M1 перераховані параметри нижче: діагональ екрану – 13,3 дюйма, роздільна здатність – 2560 x 1600, яскравість – 400 нит. 

Інші характеристики у ноутбуків абсолютно однакові. Тип підсвічування – LED Retina, колірне охоплення P3, підтримується технологія True Tone.

Клавіатура, порти, веб-камера

Apple використовує клавіатуру Magic Keyboard, від механізму “метелика” вона відмовилася у всіх моделях ноутбуків, раніше вона застосовувалася в моделях з 2016 по 2019 рік. Air M1 оснащується також Magic Keyboard, тому відмінностей немає. 

Обидва ноутбуки на клавіатурах мають дві особливості — на клавіші Fn у лівому нижньому куті розміщено значок глобуса, так що тепер вона відповідає за перемикання мов і виклик емодзі; крім того, замість клавіші виклику Launchpad (F4) тепер кнопка запуску пошуку Spotlight, а клавіші регулювання яскравості клавіатури (F5 та F6) замінили на кнопки запуску диктування та увімкнення/вимкнення режиму «Не турбувати». 

У новий ноутбук додано заряджання MagSafe. Продаватиметься кабель окремо. За іншими роз’ємами він схожий з попередником – два USB-C та один 3,5 мм.  

MacBook Air М2 оснащений новою веб-камерою FaceTime HD з роздільною здатністю 1080p. Вона також отримала збільшений сенсор та більші пікселі. У MacBook Air М1 стоїть стародавня веб-камера з 720р. 

Залізо 

MacBook Air (2022) працює на новому процесорі M2. Він пропонує на 18% збільшену продуктивність щодо M1 та графічний процесор на дев’ять або 10 ядер залежно від комплектації — на дев’ять у мінімальній та на 10 у всіх інших. 

M2 також оснащений графічним процесором Apple наступного покоління з 10 ядрами – на два більше, ніж у M1. У поєднанні з великим обсягом кеш-пам’яті та більш високою пропускною здатністю 10-ядерний графічний процесор забезпечує приріст графічної продуктивності до 25% порівняно з M1 при тому рівні потужності і до 35% при максимальній потужності. 

MacBook Air (2022) забезпечує до 18 годин відтворення відео. Його попередник має аналогічний показник автономності. Новинка оснащена швидкою зарядкою, яка заповнює до 50% ємності акумулятора а 30 хвилин. Тільки для цього потрібно докупити потужніший блок живлення. 

Ціна

MacBook Air 2022 коштуватиме від $1199 у мінімальній комплектації. Air 2020-го коштував від $999, ноутбук подорожчає на $200 у США. 

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: MacBook
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024