Apple оновила лінійку MacBook Air, представивши другу модель ноутбука фірмовому процесорі. При цьому залізо — не єдина його перевага. Він також вражає дизайном.
Вивчили характеристики та порівняли новинку з попередньою моделлю – MacBook Air (2020) M1. Ось що вийшло.
Дизайн
Новий MacBook Air отримав радикально оновлений корпус. Насамперед, він квадратної форми, у попередника — клиноподібної. Габарити новинки трохи збільшилися у висоту – 30,41 х 21,5 см у моделі з M2 проти 30,41 х 21,24 см у пристрою з M1.
Наступне покоління ноутбуків Apple виправдовує характеристику “повітряний”. Новий пристрій легший за старий на 50 грамів і важить 1,290 кг. Забарвлень корпусу стало більше – у нової моделі їх чотири: сріблястий, сірий, золотий і чорний. У моделі з M1 їх три: золотистий, сріблястий і сірий космос.
Екран
Головне нововведення – виріз у екрані під веб-камеру. Таким же оснащуються останні моделі MacBook Pro та iPhone з 2017 року. Це дозволило інтегрувати збільшений екран, зберігши у своїй габарити колишніми.
У MacBook Air М2 став більшим, чіткішим і яскравішим екран. Він оснащений дисплеєм зі збільшеною діагоналлю до 13,6 дюйма, роздільна здатність – 2560 x 1664, і яскравість – 500 нит. У Air M1 перераховані параметри нижче: діагональ екрану – 13,3 дюйма, роздільна здатність – 2560 x 1600, яскравість – 400 нит.
Інші характеристики у ноутбуків абсолютно однакові. Тип підсвічування – LED Retina, колірне охоплення P3, підтримується технологія True Tone.
Клавіатура, порти, веб-камера
Apple використовує клавіатуру Magic Keyboard, від механізму “метелика” вона відмовилася у всіх моделях ноутбуків, раніше вона застосовувалася в моделях з 2016 по 2019 рік. Air M1 оснащується також Magic Keyboard, тому відмінностей немає.
Обидва ноутбуки на клавіатурах мають дві особливості — на клавіші Fn у лівому нижньому куті розміщено значок глобуса, так що тепер вона відповідає за перемикання мов і виклик емодзі; крім того, замість клавіші виклику Launchpad (F4) тепер кнопка запуску пошуку Spotlight, а клавіші регулювання яскравості клавіатури (F5 та F6) замінили на кнопки запуску диктування та увімкнення/вимкнення режиму «Не турбувати».
У новий ноутбук додано заряджання MagSafe. Продаватиметься кабель окремо. За іншими роз’ємами він схожий з попередником – два USB-C та один 3,5 мм.
MacBook Air М2 оснащений новою веб-камерою FaceTime HD з роздільною здатністю 1080p. Вона також отримала збільшений сенсор та більші пікселі. У MacBook Air М1 стоїть стародавня веб-камера з 720р.
Залізо
MacBook Air (2022) працює на новому процесорі M2. Він пропонує на 18% збільшену продуктивність щодо M1 та графічний процесор на дев’ять або 10 ядер залежно від комплектації — на дев’ять у мінімальній та на 10 у всіх інших.
M2 також оснащений графічним процесором Apple наступного покоління з 10 ядрами – на два більше, ніж у M1. У поєднанні з великим обсягом кеш-пам’яті та більш високою пропускною здатністю 10-ядерний графічний процесор забезпечує приріст графічної продуктивності до 25% порівняно з M1 при тому рівні потужності і до 35% при максимальній потужності.
MacBook Air (2022) забезпечує до 18 годин відтворення відео. Його попередник має аналогічний показник автономності. Новинка оснащена швидкою зарядкою, яка заповнює до 50% ємності акумулятора а 30 хвилин. Тільки для цього потрібно докупити потужніший блок живлення.
Ціна
MacBook Air 2022 коштуватиме від $1199 у мінімальній комплектації. Air 2020-го коштував від $999, ноутбук подорожчає на $200 у США.