Однією з найбільш слабких конструктивних особливостей електромобілів вважаються акумулятори, які дозволяють проїхати на одному заряді кілька сотень кілометрів. Поки одні вчені працюють над створенням більш ефективних батарей, дослідники зі Стенфордського університету запропонували технологію бездротової передачі енергії, яка вже зараз демонструє ККД до 92%.
Відзначається, що головною проблемою попередніх розробок в області бездротової передачі енергії на електромобілі була низька ефективність приймача. Це призводило до того, що через систему приходило до 10% всієї енергії, решта ж витрачалася даремно. Однак інженерам з Стенфордського університету вдалося збільшити цей показник до 92%. Для цього вони розробили підсилювач, що перемикає режими в залежності від відстані до об’єкта, який треба зарядати. Крім того, нова технологія здатна передавати енергію рухомим автомобілям і безпілотникам.
Дослідники повідомляють, що розробка вже готова отримати статус комерційного продукту. На даний момент вдалося домогтися передачі 10 Вт на відстань до одного метра. Тим часом інженери стверджують, що їх систему вже можна використовувати для передачі достатньої кількості енергії автомобілю, який рухається зі швидкістю до 110 кілометрів на годину. Особливий акцент робиться на тому, що технологія повністю нешкідлива для людини.