Статті

5 розповсюджених помилок, які роблять з комп’ютерними USB-флешками

Share
Час читання: 2 хв.

Майже кожен, хто використовував комп’ютер, мав справу з USB-флешкою хоча б раз у житті. Це зручний спосіб переміщення даних між комп’ютерами, а деякі навіть використовують їх як додатковий зберігальний пристрій. Проте історія показує, що навколо комп’ютерних флешок існує безліч міфів і помилок. Давайте розглянемо п’ять найпоширеніших серед них. А також не забудьте підписатися на мій канал та поставити лайк цьому відео.

Чим більше пам’яті, тим надійніше флешка

Багато користувачів вважають, що флешки невеликого обсягу ненадійні і швидше виходять з ладу. Так, коли з’явилися перші накопичувачі, такий міф мав місце і навіть не був міфом — невеликі за обсягом накопичувачі найчастіше виходили з ладу.

Але на сучасний USB-накопичувач це ніяк не впливає – флешка об’ємом в пару гігабайт і сотні гігабайт працюватиме приблизно однаково. Тут навіть є ризик у тому, що в процесі запису на модель великого обсягу вона може перегрітися та вийти з ладу. А заразом і поховати всі збережені дані.

USB-флешки заражені вірусами

Пам’ятаю ще ті часи, коли друзі з побоюванням давали підключити USB-накопичувач до свого комп’ютера. І вони мали рацію – флешка є стек невідомих даних, в яких може бути все що завгодно. Але тут варто розуміти, що будь-який накопичувач або об’єкт на ПК може бути заражений вірусами. Віруси не чіпають безпосередньо флешку, вони можуть заражати будь-який пристрій. У нинішніх реаліях із сучасною Windows ризик зараження комп’ютера від флешки в рази знижений. Але багато хто досі думає, що саме флешка і є джерелом зараження комп’ютера.

USB-флешка не старіє

Даний накопичувач, навпаки, вважається найпримхливішим і має обмежену кількість циклів перезапису. Чим більше ви записуєте та видаляєте, тим швидше ресурс флешки вичерпується. Дані пишуться в осередки мікросхеми як електричних зарядів, і кількості циклів відбувається деградація даних осередків.

До того ж USB-накопичувач може взагалі будь-якої миті вийти з ладу, наприклад, від перегріву або впливу статичної електрики. Навіть якщо ваша флешка лежала 5 років у шафі, то краще все-таки купити нову, щоб не ризикувати своїми даними.

USB-флешку потрібно безпечно витягувати

Кілька років тому виробники флешок та розробники операційної системи Windows рекомендували безпечно виймати флешку. Потрібно було знайти пристрій на панелі завдань і натиснути «Витягнути». Зараз ця порада працює лише частково: якщо в даний момент ніяка програма не працює з накопичувачем, витягти флешку можна, просто від’єднавши її від USB-порту. А от якщо від’єднати накопичувач під час запису, то є ризик помилок та безповоротної втрати даних. Особливо якщо натиснули на комп’ютері «Вирізати», а «Вставити» на флешці.

USB-накопичувач – чудове місце для резервних копій

Не використовуйте флешку для зберігання резервних копій. Її пристрій примітивний, на відміну від того ж SSD-накопичувача, є ризик втратити дані будь-якої миті навіть на свіжій. Флешку можна використовувати лише як додаткову резервну копію, щоб зменшити ризик виходу з експлуатації відразу двох пристроїв.

Не варто зберігати дані на такому накопичувачі в довгостроковій перспективі — для цього краще використовувати класичний HDD-диск.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Що робити, якщо не отримали обіцяні гроші від держави

    З 1 грудня в Україні стартувала нова програма державної підтримки, яка передбачає виплату 1000 гривень.…

    22.12.2024

    Apple випускає екстрене оновлення iOS 18.2.1 для iPhone

    Портал MacRumors повідомляє, що Apple проводить внутрішнє тестування iOS 18.2.1. Про це свідчать логи відвідування…

    22.12.2024

    Розумні годинники можуть завдати шкоди: нове дослідження

    Носіння розумного годинника може нести потенційну шкоду для здоров’я, як свідчить нове дослідження. Вчені виявили,…

    22.12.2024

    Кінець оновлень для старих iPhone: коли це станеться

    Оскільки Apple все ще поширює оновлення на базі iOS 18 і робитиме це ще кілька…

    22.12.2024

    Неочевидні причини уповільнення інтернету: що слід перевірити

    Багато хто з нас хоча б раз стикався з труднощами при підключенні до Інтернету, коли…

    22.12.2024

    Rockstar готує сюрприз: трейлер GTA VI можуть випустити 27 грудня

    У соціальних мережах знову з'явилися припущення про швидкий реліз нового трейлера Grand Theft Auto VI.…

    22.12.2024