Головна Статті Чому ніколи не слід примусово вимикати комп’ютер

Чому ніколи не слід примусово вимикати комп’ютер

Час читання: 2 хв.

Іноді, бажаючи вимкнути комп’ютер, ви виявляєте, що він вимикається не відразу, а через кілька секунд або хвилин. У результаті це може викликати роздратування, особливо якщо ви поспішайте. В результаті чого ви натискаєте кнопку для примусового вимкнення комп’ютера або ноутбука.

Реклама

Однак така практика є дуже шкідливою для комп’ютера і може призвести до серйозних наслідків. Слід зазначити, що процес вимикання не є простим відключенням живлення, а включає ряд дій, спрямованих на захист даних користувача.

Примусове вимкнення комп’ютера може бути небезпечним

При примусовому вимкненні комп’ютера виникає ризик втрати незбережених даних, що може призвести до втрати незавершеної роботи або незбережених змін у деяких файлах. Хоча деякі сучасні програми мають функції автоматичного збереження в хмарі, вони не є надійними, і завжди існує ризик втрати важливої ​​інформації.

Крім захисту даних, при вимкненні комп’ютера відбуваються менш помітні фонові процеси. Операційна система посилає запущеним програмам сигнали про необхідність закриття, тому вони можуть бути зайняті процесами, пов’язаними із записом даних на жорсткий диск.

Слід зазначити, що примусове завершення роботи комп’ютера може призвести до пошкодження операційної системи або деяких її елементів. Зазвичай це відбувається, коли комп’ютер знаходиться в середині незавершеної операції, наприклад, завантаження файлу або оновлення програми.

Зараз читають  Захисне скло для смартфону - за і проти

В результаті деякі файли можуть бути пошкоджені та можуть перестати функціонувати належним чином. Одним із попереджень, про які слід знати, є небезпека вимкнення комп’ютера під час оновлення. Це може призвести до проблем, які не дозволять запустити систему належним чином, і вона може зависнути у неробочому стані.

Таким чином, рекомендація полягає в тому, що якщо комп’ютер перебуває в стані, що не залежить і не реагує на запити, то його необхідно вимкнути примусово. Але якщо це не так, краще дочекатися повного вимкнення системи, щоб не втратити важливі файли і не пошкодити системні компоненти.

Пам’ятайте, що якщо ви працюєте з програмою для відеомонтажу або будь-якою іншою програмою і різко завершуєте роботу комп’ютера, ви можете втратити всі внесені зміни, тому подумайте двічі, перш ніж це робити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: