Статті

Топ-5 технологій штучного інтелекту, які на руку хакерам

Share
Час читання: 2 хв.

Технологія штучного інтелекту викликає велике занепокоєння серед експертів з кібербезпеки. Хакери можуть використовувати штучний інтелект для підвищення ефективності своїх афер.

На жаль, ШІ може працювати так само, добре це чи погано. Ось деякі з можливих способів використання цієї технології зловмисниками.

Нові рівні фішингу

Штучний інтелект вже може досить достовірно імітувати людський голос різними способами, включаючи синтетичні голоси, чат-боти і генератори тексту.

Це може бути використано у фішингових атаках. Наприклад, чим більш автентичний текст в електронному листі, тим більша ймовірність того, що користувач попадеться на шахрайство.

Глибокі фейки та соціальна інженерія

Соціальна інженерія має на меті знайти лазівки в людській психології. Чим переконливішим є співрозмовник (текст чи голос), тим більше йому довіряють.

Штучний інтелект може створювати надзвичайно достовірні на вигляд відео- та аудіопередавачі. Зазвичай під приціл потрапляють знаменитості та заможні люди. Однак, загалом, будь-який користувач може зареєструватися на такому сервісі, як Revoice або Voicebot AI, надіслати зразок свого голосу, і він згенерує необхідні фрази.

Створення фейкових даних

На сучасному рівні розвитку технологій ШІ можна створювати зображення, відео, текст і голос. І навіть експерти іноді не в змозі відрізнити ці творіння від створених людиною.

АІ цілком здатний створювати надзвичайно переконливі профілі в соціальних мережах, які можуть бути використані для поширення дезінформації.

Автоматизоване сканування вразливостей

Навіть сьогодні хакери рідко працюють вручну, але впровадження АІ може вивести сканування вразливостей систем безпеки на новий рівень. Наприклад, алгоритм машинного навчання ChatGPT може як писати код, так і розпізнавати вразливості в чужому коді, причому робить це дуже швидко і ефективно.

Шкідливе програмне забезпечення, що самонавчається

Шкідливе програмне забезпечення майже напевно зможе самонавчатися. Це дозволить їм обробляти величезні обсяги даних у швидкому темпі.

Це може призвести до того, що віруси та антивірусні програми будуть співпрацювати один з одним і обробляти такі великі обсяги даних, що людина більше не зможе їх контролювати.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra

    Якщо чутки справдяться, Galaxy S25 Ultra може опинитися в дуже складній ситуації. Адже з такою…

    22.11.2024

    4 інноваційні функції iPhone 16 Pro, які зроблять його вартих вашої уваги

    Нещодавно було представлено нову лінійку смартфонів від Apple. І перше, що впадає у вічі, це…

    22.11.2024

    Експерти назвали 9 найкращих смартфонів Samsung

    Samsung Galaxy S24 Ultra – це справжній флагман, який поєднує відмінний дисплей, найкращу камеру та…

    22.11.2024

    Apple відкладе запуск нового AI-помічника до 2026 року

    Apple працює над новою версією Siri на основі більш просунутих великих мовних моделей, про що…

    22.11.2024

    Користувачі Android зможуть приховувати свою пошту завдяки новій функції від Google

    Google розробляє нову функцію під назвою Shield Email, яка надасть власникам пристроїв на базі Android…

    22.11.2024

    Продажі iPhone 16 перевищили флагмани на 42%

    Аналітики агентства Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) на основі результатів продажів за останні три роки…

    22.11.2024