У 2019 році Samsung випустили свій перший складаний смартфон – Galaxy Fold. Тоді це був експериментальний пристрій з купою проблем, через які і старт продажів перенесли. Навіть забирали у блогерів уже відправлені смартфони, аби про проблеми говорили не так багато.
Але ж першим смартфоном, що згинається, був iPhone 6 Plus у 2014 році, тільки на відміну від Samsung – розігнути назад його можна було лише в сервісі…
Проте застій на ринку смартфонів триває, вже багато років немає істотних змін у нових моделях. Згинаються смартфони для чималої частки покупців стали ковтком свіжого повітря.
2023 рік можна назвати “Роком розкладачок”. Крім Samsung, китайські виробники теж почали випускати складні моделі, зокрема й за доступними цінами (принаймні відчутно дешевше за Samsung). Перемогли щілину в складеному стані, встановили яскраві AMOLED екрани на 120 Гц… Але які проблеми не вирішили досі?
Незважаючи на всі заяви виробників про півмільйона циклів складань, фізику не обдурити – монолітний корпус, без рухомих деталей, все одно буде надійнішим.
Так, з’явилися щіточки, щоб виштовхувати дрібний пил з механізму. Деякі моделі навіть мають вологозахист. Але захисту від пилу все ще немає. Все ще може потрапити пісок і вивести механізм з ладу. На доказ цього – купа оголошень на майданчиках, де в нижній частині ринку продають складні смартфони із заклиненим шарніром.
Подвійний екран – також заважає нормально захистити смартфон чохлом. Це буде або незручне рішення з “обкладинкою”, або тоненька рамка навколо зовнішнього екрана. Зрозуміло, що це все захищає не так надійно, як чохли на традиційних смартфонах.
Відкрите питання щодо шарніра – його чохли захищають рідко, та й виглядає така конструкція вже занадто масивно. Не для кожного. З іншого боку, самі шарніри ламаються дедалі рідше, але тут занадто багато чинників при падінні і все ж вищий ризик вбити смартфон.
Складка – китайці домоглися істотного прогресу, зробивши складку на екрані рекордно маленькою, але вона все ж є. Фізику поки обдурити не вдалося. Зовсім без складки не вийде – натяг на поверхні буде занадто сильним і екран буде ще сильніше схильний до пошкоджень.
Мені подобається форм-фактор Samsung Z Fold. З усіх запропонованих на ринку, він найадекватніший, на мій погляд. Є звичайний екран, щоб швидко відповісти або подивитися в навігатор на ходу. Але є і великий екран, коли він необхідний.
Але тут співвідношення сторін зовнішнього екрана незручне у Samsung. Мені особисто подобаються рішення Oppo, Huawei, Honor. Співвідношення сторін ближче до звичних мені користуватися ними зручніше. До вузької клавіатури на Samsung я так і не звик.
Але ось оболонка Samsung, що згинаються, якраз навпаки – близька до ідеалу, на відміну від інших.
Внутрішній екран – у всіх покритий м’якою захисною плівкою, на якій залишаються сліди навіть від нігтів. Так, покриття з роками роблять все твердішим, але це все ще не таке міцне покриття як скло.
Найбільший геморой будь-якого власника смартфона, що згинається, – плівка на внутрішньому екрані. Вона відклеюється з часом у всіх. І так, змінюють у сервісному центрі, або самостійно. Але час відклеювання у всіх різний – від 3 місяців до півроку в середньому.
Також, через 6-8 місяців стирається олеофобне покриття – і ви приходите до неминучої заміни плівки.
На складних смартфонах з конструкцією Flip – з плівкою проблема починається ще раніше. Тут головне стежити, щоб пил на складку не потрапляв активно, інакше заміна дисплея цілком, а це зовсім інші гроші…
Для екзотичних моделей, які офіційно ніколи не постачалися – можуть виникнути проблеми з ремонтом і обслуговуванням. Зокрема – заміна плівки. Якщо все таки зважитеся на покупку – заздалегідь дізнайтеся де, в які терміни і вартість процедури у вашому місті.
Так, зараз на ринку є Oppo Find N3, який робить знімки нарівні з класичними флагманськими смартфонами, але я бачив його в руках людини всього 1 раз.
Через зменшену товщину корпусу, складно вмістити якісні модулі камер. Якщо під час зйомки вдень це не так помітно, то в сутінках і вночі вже наочно видно шуми і артефакти.
Селфі камери – взагалі залишають бажати кращого, особливо на Fold 5. Вона нібито прихована, в очі не впадає, але її якість просто жахлива, як у ноутбуках за 10 тис гривень. І так, у розкладачках можна користуватися основною камерою для відеодзвінків і фотографій, але це не завжди зручно.
Навіщо взагалі ми купуємо складні смартфони? Замінити смартфон і планшет. Але запитавши своїх знайомих, я дізнався, що розкладають вони смартфони вдома, та в офісі. Але ж можна просто купити планшет в офіс і планшет додому, на тумбочку біля ліжка! І при цьому уникнути всіх пригод з плівкою, та й отримати дисплей планшета побільше – на 11 або навіть 12 дюймів.
Розкладачки типу Flip можуть допомогти в боротьбі із залежністю залипати в соцмережі та месенджери, адже такий смартфон треба спершу відкрити для повноцінного використання. Аргумент “Він займає менше місця в кишені!” – повна маячня! Він займає рівно стільки ж місця в кишені, як і звичайний смартфон.
Менше року використання і Samsung Fold 5 – втрачає половину вартості… Тож якщо ви хочете не так швидко втрачати свої гроші, то купуєте класичні смартфони. Вони спочатку дешевші, позбавлені проблем під час використання, втрачають у вартості не так активно, та й продати можна набагато швидше.
Істотні зміни були між 1 і 2 поколінням Samsung Z Fold – більший зовнішній екран, доопрацювали шарнір і оболонку.
Але на цьому все. Глобальних змін і вирішення важливих проблем все ще немає. А ціни на нові моделі зростають дуже сильно.
Треба покращувати камери, захист внутрішнього дисплея, збільшувати автономність, хочеться вже захист від пилу, щоб бути впевненим у своєму смартфоні.
А у вас уже був смартфон, що згинається? Можливо, він у вас зараз? Поділіться своїми враженнями в коментарях!
WhatsApp тестує новий спосіб надати своїм користувачам контроль над одержуваними ними комерційними повідомленнями. Платформа налічує…
У мережі з'явилася інформація, що компанія Apple має намір диверсифікувати виробництво своїх процесорів довіривши цей…
Якщо чутки справдяться, Galaxy S25 Ultra може опинитися в дуже складній ситуації. Адже з такою…
Нещодавно було представлено нову лінійку смартфонів від Apple. І перше, що впадає у вічі, це…
Samsung Galaxy S24 Ultra – це справжній флагман, який поєднує відмінний дисплей, найкращу камеру та…
Apple працює над новою версією Siri на основі більш просунутих великих мовних моделей, про що…