Статті

Смартфони в розстрочку без переплат: чому це погана ідея

Share
Час читання: 2 хв.

Оформлення розстрочки в магазині техніки дозволяє придбати смартфон зараз, а оплачувати його частинами. Вартість при цьому ділиться на число місяців — чим більший термін розстрочки, тим менше доведеться платити щомісяця. В результаті покупець має заплатити саме ту суму, що вказана на ціннику без переплат. Відсотки можуть нараховуватись лише, якщо розстрочка оформляється через банк. Однак у такому разі переплату виключає сам магазин: він робить знижку на смартфон у сумі відсотків. Таким чином кінцева вартість залишається тією ж, а покупцю не доводиться переплачувати.

Проте продавці мають інші способи нажитися на клієнтах, які бажають оформити розстрочку. Для цього вони можуть вдаватися до кількох хитрощів – розповімо про них докладніше.

Продавець нав’язує аксесуари

При оформленні розстрочки продавці нерідко пропонують придбати додаткові аксесуари на певну суму, наприклад, захисне скло та чохол. Найчастіше покупці погоджуються: когось переконує продавець, а хтось думає, що вартість аксесуарів також входить у розстрочку. Насправді клієнту доводиться додатково оплачувати непотрібні йому покупки: у середньому такий набір захисту для телефону доведеться віддати від 500 до 1500 гривень.

Якщо клієнт відмовляється купувати аксесуари, продавець може заявити, що без цього оформити розстрочку не вийде, а за правилами – це обов’язкова умова. Насправді така відповідь лише привід підвищити продажі захисного скла та чохлів, за якими женуться продавці магазинів техніки. Покупець має право відмовитися від додаткової покупки та оформити розстрочку без неї. Якщо продавець наполягає на своєму, необхідно послатися на закон про захист прав споживачів, а як крайнє — відправити скаргу до служби захисту населення.

Продавець нав’язує страховку

Інший спосіб змусити покупця заплатити більше – нав’язати йому додаткову страховку чи продовження гарантійного терміну. У цьому випадку продавець може наполягати на тому, що придбати її обов’язково, а без страховки оформити розстрочку не вийде. У разі відмови від пропозиції знову потрібно посилатися на закон про захист прав споживачів, в якому зазначається, що продавець не має права нав’язувати покупцю додаткові послуги чи товари.

Є й хитрість для особливо наполегливих продавців: страховку можна оформити, а потім відмовитися від неї. Для цього в період до 14 днів з дня оформлення страхового полісу потрібно звернутися до страхової компанії та надати письмову заяву про відмову. Після цього гроші за оформлення невдовзі повернуться покупцю.

Пропозиція кредиту замість розстрочки

Деякі продавці йдуть ще далі і просто дурять покупця, користуючись його неуважністю чи незнанням. Коли клієнт погоджується на розстрочку, продавець починає оформляти її — для цього потрібно отримати відповідь від банку, через яку процедура проходитиме. Коли клієнту надходить позитивна відповідь, виявляється, що банк погодився не на розстрочку, а на кредит із певним відсотком річних.

При цьому продавець навмисно підміняє поняття та стверджує, що оформляється саме безвідсоткова розстрочка. Якщо покупець не вивчить умови договору самостійно і повірить продавцю на слово, то оформить справжнісінький кредит, в якому йому доведеться сильно переплатити за новий телефон.

Таким чином, оформлення розстрочки на смартфон у магазині техніки може виявитися поганою ідеєю, якщо погоджуватися на всі пропозиції продавця та неуважно укладати договір. Але є і спосіб, як напевно уникнути обману та довгих суперечок із продавцем — для цього оформляти розстрочку необхідно на сайті магазину. На ньому покупець зможе спокійно ознайомитися з умовами, щомісячною сумою оплати, а жодні додаткові аксесуари не нав’язуватимуться.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Google працює над ноутбуком Pixel із операційною системою Android

    Журналісти з Android Headlines повідомляють, що Google приступила до створення фірмового ноутбука Pixel, зібравши для…

    19.11.2024

    Microsoft презентувала свій варіант Mac mini

    Пристрій назвали Windows 365 Link. Це міні-ПК, який запускає хмарну Windows з хмари. Що відомо…

    19.11.2024

    Нова розкладачка HMD розкрита напередодні релізу

    Користувач X під ніком @smashx_60 опублікував зображення і характеристики ще не представленого розкладного телефону HMD…

    19.11.2024

    Експерт пояснив, чи допомагає відключення Wi-Fi, Bluetooth і GPS економити заряд батареї

    Часто можна почути, що GPS, Wi-Fi та Bluetooth швидко розряджають батарею, але насправді все не…

    19.11.2024

    Пароль “123456” знову виявився найпоширенішим у 2024 році

    Шостий рік поспіль NordPass публікує рейтинг найпоширеніших і небезпечних паролів, і 2024 рік не став…

    19.11.2024

    Названо новинки які Apple представить навесні 2025 року

    Apple закінчила з релізами свіжих продуктів у 2024 році. Але 2025-й обіцяє нам багато новинок:…

    19.11.2024