Статті

Чому гнучкі складні смартфони такі дорогі, і чи варто чекати зниження ціни

Share
Час читання: 2 хв.

На тлі стандартних смартфонів складні пристрої виглядають невиправдано дорогими. Спробуємо розібратися, чим обумовлена ​​така висока ціна таких пристроїв, і чи стануть вони дешевшими.

Ціноутворення

Експерти виділяють кілька основних факторів, що впливають на високу вартість складних смартфонів. Першим є новітня технологічна концепція, яка потребує великих інвестиціях у розробку, а й у дослідження зокрема технологій створення гнучких екранів, механізмів згинання тощо.

Для розглянутих пристроїв необхідні спецматеріали на кшталт високоміцних полімерів і вуглецевих нанотрубок, які дорожчі за стандартні матеріали, що й підвищує вартість складаних гаджетів.

Також слід розуміти, що сьогодні складні смартфони відносяться до преміального сегменту та виготовляються обмеженими партіями через невелику виробничу масштабованість та складність виробництва. Дані чинники також збільшують ціну, оскільки зростають видатки одиницю продукції.

Не слід забувати і про те, що пристрої преміум-класу спочатку орієнтовані на споживача, готового платити високу ціну як за унікальний дизайн, так і за інноваційні технології.

Перспективи

Якщо хочете придбати гнучкий смартфон, ціна на нього незабаром впаде, запевняють експерти. У середньостроковій перспективі складні смартфони значно втратять у ціні. Така впевненість пояснюється як стрімким розвитком технологій, так і появою в даному сегменті ринку нових гравців, які створюють конкуренцію “Самсунгу”, що і є основним драйвером зниження вартості.

Відмінним прикладом є поява на ринку складаного смартфона ZTE LiberoFlip, що є сьогодні найбільш дешевим пристроєм з гнучким екраном. Даний гаджет в Японії коштує трохи більше 400 доларів, а за замовленням його можна взяти приблизно за 300 доларів, що втричі з лишком дешевше за флагман від “Самсунг” GalaxyZ Flip5.

Подібна конкуренція так чи інакше штовхатиме лідерів ринку на пошуки компромісів, які можуть полягати у розробці бюджетних аналогів доладних флагманів, націлених на те, щоб зберегти лідерство на ринку. Зрозуміло, подібні пристрої не зможуть похвалитися новітньою начинкою, але до цього ми вже звикли і у випадку зі звичайними смартфонами.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024