Статті

Як не потрібно заряджати смартфон: відповідь експерта

Share
Час читання: 2 хв.

Зарядка смартфона – проста маніпуляція. Навіть дитина зможе поставити гаджет на зарядку. Але є низка нюансів, про які багато хто навіть не думає, тим самим погіршуючи характеристики свого смартфона. Розглянемо кілька нюансів у цій статті – підпишіться на мій блог і поставте лайк, а я починаю!

Не можна розряджати повністю

Багато людей чекають, щоб смартфон розрядився так, що відключився. Так робити не варто – глибокий розряд впливає на здатність батареї накопичувати заряд. Хоч і процесом зарядки керує розумний контролер, не завжди він обробляє інформацію коректно. Не потрібно чекати повної розрядки девайса – підключайте зарядний пристрій, коли рівень буде нижчим за 20%.

Тримати весь день на зарядці

Дуже часто користувачі люблять заряджати смартфон постійно. Особливо цим грішать ті, хто працює в офісі. Клерки тримають свій гаджет на зарядці, не відключаючи його весь робочий день. А це шкідливо – при цьому створюються “гойдалки”, коли батарея то заряджається, то розряджається, що в підсумку може знизити ємність акумулятора. До того ж, такий тип зарядки в рідкісних випадках може призвести до виходу з ладу як зарядного пристрою, так і смартфона (рідше) через стрибок або перепад напруги.

Публічні USB розетки

Фіксувалися випадки, коли зарядка від публічних USB-розеток виводила гаджет з ладу. Не завжди USB розетки в кафе, ТЦ або на вокзалі можуть бути безпечні – відповідальність за зіпсований девайс ніхто нести не буде. А в рідкісних випадках, під’єднання гаджета до невідомого джерела живлення через USB, призводило до втрати конфіденційних даних і злому пристрою. Вихід із ситуації простий – навіть найдешевший Power Bank за 300 гривень врятує вас від несподіваної розрядки девайса. Краще заряджати портативний акумулятор від публічної розетки, а гаджет зі свого боку вже від нього.

Дотримання температури

Не варто ставити на зарядку смартфон, який ви принесли з морозу – дайте йому 30 хвилин відігрітися до кімнатної температури. Те ж саме і з зарядним пристроєм, який ви носили в кишені і зайшли в тепло: через конденсат може і коротке замикання статися.

Також не потрібно ставити і занадто гарячий смартфон на зарядку – наприклад, ви грали в гру або дивилися фільм і ваш девайс нагрівся. Нехай охолоне і тільки тоді підключайте ЗП.

У рамках цього пункту зазначимо, що не варто тримати пристрій на зарядці, коли на ньому запущено ресурсо-вимогливий додаток: гра або перегляд відео. У цей момент відбувається нагрівання як процесора і мікросхем пам’яті, так і акумулятора і дисплея. Висока температура зашкодить акумулятору, тим паче під час заряду.

Слідкуйте за зарядним пристроєм

Періодично перевіряйте блок живлення на наявність будь-яких здуття або порушень геометрії корпусу. Провід також потрібно оглядати на предмет пошкоджень. Не варто користуватися зіпсованими проводами або зарядками – це може призвести як до поломки девайса, так і до короткого замикання і, можливо, до пожежі.

У процесі поповнення енергії потрібно також стежити за тим, щоб блок живлення не був нічим завалений і не сильно грівся. У разі, якщо блок гріється дуже сильно, то, найімовірніше, вашому гаджету потрібне більш потужне джерело живлення.

Ну, і наостанок попереджаємо – за жодних обставин не заряджайте смартфон приймаючи ванну. Скільки трагічних випадків уже було?

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024