Зарядка смартфона – проста маніпуляція. Навіть дитина зможе поставити гаджет на зарядку. Але є низка нюансів, про які багато хто навіть не думає, тим самим погіршуючи характеристики свого смартфона. Розглянемо кілька нюансів у цій статті – підпишіться на мій блог і поставте лайк, а я починаю!
Багато людей чекають, щоб смартфон розрядився так, що відключився. Так робити не варто – глибокий розряд впливає на здатність батареї накопичувати заряд. Хоч і процесом зарядки керує розумний контролер, не завжди він обробляє інформацію коректно. Не потрібно чекати повної розрядки девайса – підключайте зарядний пристрій, коли рівень буде нижчим за 20%.
Дуже часто користувачі люблять заряджати смартфон постійно. Особливо цим грішать ті, хто працює в офісі. Клерки тримають свій гаджет на зарядці, не відключаючи його весь робочий день. А це шкідливо – при цьому створюються “гойдалки”, коли батарея то заряджається, то розряджається, що в підсумку може знизити ємність акумулятора. До того ж, такий тип зарядки в рідкісних випадках може призвести до виходу з ладу як зарядного пристрою, так і смартфона (рідше) через стрибок або перепад напруги.
Фіксувалися випадки, коли зарядка від публічних USB-розеток виводила гаджет з ладу. Не завжди USB розетки в кафе, ТЦ або на вокзалі можуть бути безпечні – відповідальність за зіпсований девайс ніхто нести не буде. А в рідкісних випадках, під’єднання гаджета до невідомого джерела живлення через USB, призводило до втрати конфіденційних даних і злому пристрою. Вихід із ситуації простий – навіть найдешевший Power Bank за 300 гривень врятує вас від несподіваної розрядки девайса. Краще заряджати портативний акумулятор від публічної розетки, а гаджет зі свого боку вже від нього.
Не варто ставити на зарядку смартфон, який ви принесли з морозу – дайте йому 30 хвилин відігрітися до кімнатної температури. Те ж саме і з зарядним пристроєм, який ви носили в кишені і зайшли в тепло: через конденсат може і коротке замикання статися.
Також не потрібно ставити і занадто гарячий смартфон на зарядку – наприклад, ви грали в гру або дивилися фільм і ваш девайс нагрівся. Нехай охолоне і тільки тоді підключайте ЗП.
У рамках цього пункту зазначимо, що не варто тримати пристрій на зарядці, коли на ньому запущено ресурсо-вимогливий додаток: гра або перегляд відео. У цей момент відбувається нагрівання як процесора і мікросхем пам’яті, так і акумулятора і дисплея. Висока температура зашкодить акумулятору, тим паче під час заряду.
Періодично перевіряйте блок живлення на наявність будь-яких здуття або порушень геометрії корпусу. Провід також потрібно оглядати на предмет пошкоджень. Не варто користуватися зіпсованими проводами або зарядками – це може призвести як до поломки девайса, так і до короткого замикання і, можливо, до пожежі.
У процесі поповнення енергії потрібно також стежити за тим, щоб блок живлення не був нічим завалений і не сильно грівся. У разі, якщо блок гріється дуже сильно, то, найімовірніше, вашому гаджету потрібне більш потужне джерело живлення.
Ну, і наостанок попереджаємо – за жодних обставин не заряджайте смартфон приймаючи ванну. Скільки трагічних випадків уже було?
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…