Новини України та Світу

Канада вводить заборону на пристрої Flipper Zero через крадіжки автомобілів

Share
Час читання: 3 хв.

Однак Flipper Devices стверджує, що цей інструмент не можна використовувати для розблокування автомобілів, випущених протягом останніх 30 років.

Канада збирається заборонити Flipper Zero, звинувачуючи іграшковий пристрій для перевірки безпеки у тому, що він сприяє крадіжкам автомобілів у країні.

Міністр інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філіп Шампань оголосив про заборону у четвер, пояснивши, що “злочинці використовують складні інструменти для крадіжки автомобілів. І канадці справедливо стурбовані”.

“Сьогодні я оголосив, що ми забороняємо ввезення, продаж та використання споживчих пристроїв для злому, таких як фліппери, які використовуються для скоєння цих злочинів”, – написав він у своєму твіттері.

Канадський уряд додає, що країна “використовує всі можливості для заборони пристроїв, що використовуються для викрадення автомобілів шляхом копіювання бездротових сигналів для дистанційного безключового доступу, таких як Flipper Zero”. В даний час країна втрачає близько 90 000 автомобілів на рік через викрадення.

Правда, Flipper Zero за 169 доларів можна використовувати для виведення з ладу деяких пристроїв завдяки його здатності емулювати радіочастотну ідентифікацію. Наприклад, у грудні Apple виправила помилку, яка дозволяла модифікованій версії цього інструменту завалювати iPhone спливаючими повідомленнями. Проте виробник Flipper Zero стверджує, що заборона Канади помилкова, коли йдеться про захист автомобілів від кіберзагроз.

“Flipper Zero не можна використовувати для викрадення будь-якого автомобіля, особливо випущеного після 1990-х років, оскільки їхні системи безпеки оснащені кодами”, – сказав PCMag головний операційний директор Flipper Devices Алекс Кулагін. “Крім того, щоб упіймати оригінальний сигнал, необхідно активно блокувати сигнал від власника, на що апаратне забезпечення Flipper Zero не здатне”.

Можливо, канадська влада відреагувала на численні відеоролики в мережі, які нібито демонструють, що Flipper Zero можна використовувати для віддаленого розблокування автомобіля. У деяких роликах користувачі навіть отримують інструкції про те, як налаштувати Flipper Zero на роботу з брелоком автомобіля, для чого необхідно перебувати поруч із ним і вловлювати сигнал.

Але змусити цей хак працювати не так просто. Сучасні автомобільні системи використовують коди, що постійно змінюються, замість фіксованих кодів для дистанційного відмикання автомобіля. Це означає, що кожен код із брелока може бути використаний лише один раз для розблокування автомобіля. Якщо Flipper Zero перехопить сигнал, це не матиме значення: код буде прострочено. Натомість викрадачу доведеться зі шкіри геть лізти, щоб заглушити радіосигнал брелока і при цьому перехопити код за допомогою Flipper Zero.

Flipper Devices додала: “Flipper Zero призначений для тестування та розробки системи безпеки, і ми вжили необхідних запобіжних заходів, щоб гарантувати, що пристрій не може бути використаний в непристойних цілях”.

Компанія також послалася на оцінку PCMag, проведену урядовою агенцією штату Нью-Джерсі, в якій говориться, що соціальні мережі перебільшують можливості Flipper Zero зі злому. “Більшість опублікованих на TikTok відео, як повідомляється, могли бути постановочними та надавати дезінформацію, оскільки більшість сучасних бездротових пристроїв не вразливі до простих атак з повторним відтворенням”, – йдеться у повідомленні New Jersey Cybersecurity & Communications Integration Cell (NJCCIC).

Тим часом новини про заборону змушують деяких критиків засуджувати Канаду за те, що в спробі зупинити викрадення автомобілів вона націлилася на Flipper Zero, а не на автовиробників. “Викрутки теж можна використовувати для викрадення автомобілів. Чи означає це, що ви маєте намір зробити так, щоб у канадців не було доступу до жодних цифрових інструментів?” – написав один із користувачів Twitter у відповідь на заборону.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024

    Samsung може зробити 12 ГБ оперативної пам’яті стандартом для всіх Galaxy S25

    Чутки про нові моделі Samsung Galaxy S25 вже викликають велику зацікавленість серед шанувальників бренду. У…

    20.12.2024

    Штучний інтелект стане причиною дефіциту електроенергії в США вже в наступному році

    Згідно з останнім звітом, опублікованим North American Electric Reliability Corporation (NERC), північноамериканські електромережі можуть зіткнутися…

    20.12.2024

    Переможці Smartphone Awards 2024: техноблогер підбив підсумки і назвав лідерів

    Популярний американський техноблогер Маркес Браунлі опублікував на своєму YouTube-каналі відеоролик , в якому він провів…

    20.12.2024