Зарядка смартфона – проста маніпуляція. Навіть дитина зможе поставити гаджет на зарядку. Але є низка нюансів, про які багато хто навіть не думає, тим самим погіршуючи характеристики свого смартфона. Розглянемо кілька нюансів у цій статті – підпишіться на мій блог і поставте лайк, а я починаю!
Не можна розряджати повністю
Багато людей чекають, щоб смартфон розрядився так, що відключився. Так робити не варто – глибокий розряд впливає на здатність батареї накопичувати заряд. Хоч і процесом зарядки керує розумний контролер, не завжди він обробляє інформацію коректно. Не потрібно чекати повної розрядки девайса – підключайте зарядний пристрій, коли рівень буде нижчим за 20%.
Тримати весь день на зарядці
Дуже часто користувачі люблять заряджати смартфон постійно. Особливо цим грішать ті, хто працює в офісі. Клерки тримають свій гаджет на зарядці, не відключаючи його весь робочий день. А це шкідливо – при цьому створюються “гойдалки”, коли батарея то заряджається, то розряджається, що в підсумку може знизити ємність акумулятора. До того ж, такий тип зарядки в рідкісних випадках може призвести до виходу з ладу як зарядного пристрою, так і смартфона (рідше) через стрибок або перепад напруги.
Публічні USB розетки
Фіксувалися випадки, коли зарядка від публічних USB-розеток виводила гаджет з ладу. Не завжди USB розетки в кафе, ТЦ або на вокзалі можуть бути безпечні – відповідальність за зіпсований девайс ніхто нести не буде. А в рідкісних випадках, під’єднання гаджета до невідомого джерела живлення через USB, призводило до втрати конфіденційних даних і злому пристрою. Вихід із ситуації простий – навіть найдешевший Power Bank за 300 гривень врятує вас від несподіваної розрядки девайса. Краще заряджати портативний акумулятор від публічної розетки, а гаджет зі свого боку вже від нього.
Дотримання температури
Не варто ставити на зарядку смартфон, який ви принесли з морозу – дайте йому 30 хвилин відігрітися до кімнатної температури. Те ж саме і з зарядним пристроєм, який ви носили в кишені і зайшли в тепло: через конденсат може і коротке замикання статися.
Також не потрібно ставити і занадто гарячий смартфон на зарядку – наприклад, ви грали в гру або дивилися фільм і ваш девайс нагрівся. Нехай охолоне і тільки тоді підключайте ЗП.
У рамках цього пункту зазначимо, що не варто тримати пристрій на зарядці, коли на ньому запущено ресурсо-вимогливий додаток: гра або перегляд відео. У цей момент відбувається нагрівання як процесора і мікросхем пам’яті, так і акумулятора і дисплея. Висока температура зашкодить акумулятору, тим паче під час заряду.
Слідкуйте за зарядним пристроєм
Періодично перевіряйте блок живлення на наявність будь-яких здуття або порушень геометрії корпусу. Провід також потрібно оглядати на предмет пошкоджень. Не варто користуватися зіпсованими проводами або зарядками – це може призвести як до поломки девайса, так і до короткого замикання і, можливо, до пожежі.
У процесі поповнення енергії потрібно також стежити за тим, щоб блок живлення не був нічим завалений і не сильно грівся. У разі, якщо блок гріється дуже сильно, то, найімовірніше, вашому гаджету потрібне більш потужне джерело живлення.
Ну, і наостанок попереджаємо – за жодних обставин не заряджайте смартфон приймаючи ванну. Скільки трагічних випадків уже було?