Статті

Українцям назвали “золоте правило” зарядки смартфонів

Share
Час читання: 2 хв.

Смартфони не варто заряджати всю ніч, особливо накриваючи подушкою, а також доводити рівень його заряду до 100%, розповів експерт напряму інформаційної безпеки.

“Золоте правило зарядки говорить, що потрібно лавірувати в проміжку від 20 до 80%. Поставте телефон на зарядку, коли показник впаде нижче 50%, але відключіть перш, ніж він досягне 100%. Саме тому ставити пристрій на зарядку на всю ніч – сумнівна затія”, – пояснив він. Також пристрій під час цього повинен мати можливість “дихати” і розсіювати тепло, тому не варто його нічим накривати, зокрема класти під подушку.

Експерт нагадав, що шнури, портативні батареї, зарядні чохли, павербанки з неякісних матеріалів укупі з непрофесійним складанням можуть виходити з ладу або взагалі не сполучатися з пристроєм користувача, тому найкраще користуватися зарядним пристроєм, який лежав у комплекті зі смартфоном. Так, наприклад, понад 70% випадків загоряння iPhone відбуваються через використання неоригінальних зарядних пристроїв.

За його словами, зарядні пристрої мають різну пропускну спроможність сили струму, і якщо вона більша, ніж закладено в технічних характеристиках смартфона, то такий зарядник запросто може пошкодити акумулятор у тому разі, якщо на смартфоні виходить з ладу контролер заряду. Тому слід вивчити дані про параметри струму гаджета (зазвичай позначаються вольтами (V) і амперами (А)) – важливо, щоб у телефона і зарядки вони збігалися, проте на смартфоні параметр входу може бути більшим, ніж виходу на покупному зарядному пристрої, але не навпаки.

“Неможливо передбачити, як довго контролер заряду прослужить у режимі овердрайву на пристрої. Можливо, місяць, а можливо, прослужить вірою і правдою до кінця експлуатації. У разі його несправності починається перевитрата ресурсів акумулятора, що може призвести до здуття батареї або її розгерметизації, і навіть спровокувати пожежу”, – пояснив експерт.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Захід занепокоєний майбутнім Google через розвиток ШІ

    ШІ широко розглядається як переломний момент у пошуку інформації, і дехто стверджує, що він може…

    24.11.2024

    Штучний інтелект має потенціал знищити корупцію на планеті

    Антон Войченко, представник галузі ШІ, у своїй нещодавній статті для HackerNoon стверджує, що штучний інтелект…

    24.11.2024

    7 маловідомих функцій Telegram, які полегшать ваше користування месенджером

    Телеграм давно став одним із основних месенджерів в Україні, та й не тільки. Він потихеньку…

    24.11.2024

    Passion UA забезпечили участь у Shanghai Major, подолавши найуспішнішу команду в історії

    Сьогодні хочу поділитися крутою новиною про нашу українську команду Passion UA. У неділю вони видали…

    24.11.2024

    Galaxy S25 Slim отримає найкращу камеру у серії S25

    Новими подробицями про майбутню тонку версію Samsung Galaxy S25 поділився відомий інсайдер Ice Universe. Він…

    24.11.2024

    Смартфон iPhone 16 випередив Galaxy S24 Ultra і iPhone 15 у рейтингу камер DxOMark

    Моделі серії iPhone 16, що дебютували кілька місяців тому, отримали низку поліпшень порівняно з попередниками,…

    23.11.2024