Статті

Українцям назвали “золоте правило” зарядки смартфонів

Share
Час читання: 2 хв.

Смартфони не варто заряджати всю ніч, особливо накриваючи подушкою, а також доводити рівень його заряду до 100%, розповів експерт напряму інформаційної безпеки.

“Золоте правило зарядки говорить, що потрібно лавірувати в проміжку від 20 до 80%. Поставте телефон на зарядку, коли показник впаде нижче 50%, але відключіть перш, ніж він досягне 100%. Саме тому ставити пристрій на зарядку на всю ніч – сумнівна затія”, – пояснив він. Також пристрій під час цього повинен мати можливість “дихати” і розсіювати тепло, тому не варто його нічим накривати, зокрема класти під подушку.

Експерт нагадав, що шнури, портативні батареї, зарядні чохли, павербанки з неякісних матеріалів укупі з непрофесійним складанням можуть виходити з ладу або взагалі не сполучатися з пристроєм користувача, тому найкраще користуватися зарядним пристроєм, який лежав у комплекті зі смартфоном. Так, наприклад, понад 70% випадків загоряння iPhone відбуваються через використання неоригінальних зарядних пристроїв.

За його словами, зарядні пристрої мають різну пропускну спроможність сили струму, і якщо вона більша, ніж закладено в технічних характеристиках смартфона, то такий зарядник запросто може пошкодити акумулятор у тому разі, якщо на смартфоні виходить з ладу контролер заряду. Тому слід вивчити дані про параметри струму гаджета (зазвичай позначаються вольтами (V) і амперами (А)) – важливо, щоб у телефона і зарядки вони збігалися, проте на смартфоні параметр входу може бути більшим, ніж виходу на покупному зарядному пристрої, але не навпаки.

“Неможливо передбачити, як довго контролер заряду прослужить у режимі овердрайву на пристрої. Можливо, місяць, а можливо, прослужить вірою і правдою до кінця експлуатації. У разі його несправності починається перевитрата ресурсів акумулятора, що може призвести до здуття батареї або її розгерметизації, і навіть спровокувати пожежу”, – пояснив експерт.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Штучний інтелект може замінити до 50% працівників великих компаній

    Майже половина роботодавців планує скоротити штат співробітників у найближчі п'ять років завдяки автоматизації завдань за…

    10.01.2025

    Складено рейтинг трьох найкращих дешевих смартфонів 2025 року

    Наша редакція склала добірку з трьох найкращих смартфонів, вартість яких нижче 10 тис. гривень. Що…

    10.01.2025

    AirPods лякають власників дивними звуками, навіть коли не використовуються

    Власники AirPods Pro 2 зіткнулися з несподіваною особливістю роботи своїх навушників, яка може викликати подив…

    10.01.2025

    Найочікуваніші новинки Apple в 2025 році: 5 пристроїв, які здивують

    2025 рік тільки розпочався, але, за прогнозами інсайдерів, вже в найближчі місяці Apple представить нові…

    10.01.2025

    Шанувальники S Pen можуть бути розчаровані новим Galaxy S25 Ultra

    З виходом Galaxy S25 Ultra легендарна ручка S Pen може втратити частину своїх функцій. Це…

    10.01.2025

    Витік розкрив характеристики камер iPhone 17 Pro: всі сенсори на 48 Мп

    Надійне джерело, яке неодноразово точно прогнозувало вдосконалення камер iPhone, підтвердило, що в новій лінійці iPhone…

    10.01.2025