Статті

Для чого незнайомці продзвонюють наші номери і скидають

Share
Час читання: 2 хв.

Німі дзвінки – одна з великих проблем, яка триває вже кілька років. Іноді на день приходить кілька десятків вхідних викликів, які не несуть абсолютно ніякого навантаження. Але чому так відбувається? Давайте розкриємо це питання в подробицях.

Взагалі, німі дзвінки бувають двох типів – коли ви можете взяти слухавку і тоді, коли не встигаєте і ніколи не зможете відповісти на такий дзвінок. Розберемо обидва варіанти.

Повністю німий дзвінок

Припустимо, вам надходить виклик – сам виклик йде тривалістю в частку секунди і ви не зможете просто фізично відповісти на такий дзвінок. Просто йде виклик і тут же умовний абонент натискає “Відбій”.

Таким чином відбувається перевірка вашого номера – працює він чи ні. Усе це відбувається автоматично за допомогою IP-телефонії. А для чого це потрібно? Для збору бази телефонних номерів. Далі ці бази продаються тим, хто займається спамом – надсилає SMS-повідомлення або телефонує. Нерідко такі бази використовуються для спаму через месенджери, адже багато хто не тільки користується телефоном, а й месенджером.

Передзвонювати на такі номери також немає сенсу – вам ніхто не відповість, а номер цей не належить, за фактом, нікому. Просто ділки орендують номери у телефонної компанії і, м’яко кажучи, все це “умовно” законно. Точніше – до відповідальності складно притягнути таких ділків.

Ви відповідаєте, але чуєте тишу

А це теж спосіб перевірити ваш номер. Система автоматично продзвонює номери і перевіряє, відповідає хтось чи ні. Адже симкарта може перебувати у Wi-Fi роутері, автомагнітолі – у цьому разі слухавку ніхто не візьме. А тут система перевіряє, бере слухавку жива людина чи ні. Зазвичай такий дзвінок триває секунд 5 – за цей час ви вже встигли сказати “Так” або “Алло”: система зрозуміє, що слухавку бере жива людина, і відкладе цей номер у список.

Більш просунуті збирачі телефонних номерів використовують системи розпізнавання мови, за якими визначають стать і приблизний вік того, хто відповість. Ці дані дають змогу отримати якісніші списки для спамерів – щоб не витрачати даремно ресурси, дзвінки можуть бути адресовані чоловікам або жінкам певного віку. Такі бази коштують дорожче, а ще їхній плюс у тому, що людина бере слухавку з невідомого номера і починає розмову першою.

Яка тут порада? Ну, брати чи ні слухавку з незнайомого номера – ваш вибір. А раптом близький родич або друг шукає допомогу і телефонує не зі свого номера? Висновок один – якщо взяли слухавку з невідомого номера, почекайте, що вам скажуть. Не варто “алокати” – почекайте, поки не заговорять із вами. А якщо заговорять, то спробуйте зрозуміти, з вами робот говорить чи жива людина – за інтонацією це буває зрозуміло.

Також буває, що німі дзвінки можуть бути наслідком банальної помилки – навіть IP-телефонія може помилятися.

На жаль, системи IP-телефонії влаштовані так, що той, хто телефонує, може перебувати в будь-якій точці земної кулі. Тут варто розуміти, що “той, хто телефонує”, – це не жива людина, це один або кілька серверів, які й займаються цими продзвонами, використовуючи шлюзи провайдерів.

Також ви можете використовувати різні додатки для захисту від спаму – вони показують, хто дзвонить, щоб уже зрозуміти, брати трубку чи ні.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • Я у відповідь постійно наповнюю чорний список таких номерів. Дзвонять-скидають, потім дзвонить магнітофон з радісною інформацією, що мені одобрений кредит у 250грн. Обидва відразу в чорному списку.

    • А толку?) таких номерів мільйони, це орендовані номери) це насправді телефонний спам і з ним нічого не зробиш

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple посилила обмеження для користувачів із росії

    Apple вирішила скоротити доступність своїх сервісів у росії, і це стало першим таким кроком із…

    18.12.2024

    Що чекати від Samsung Galaxy S25: новий чіп та стара камера

    Нещодавно побачив новину про дату презентації Unpacked 2025, і це реально зачепило мою увагу! Samsung…

    18.12.2024

    Смартфони Google стануть ще більш гнучкими для персоналізації

    За інформацією видання Android Authority, Google розширить можливості фірмових смартфонів Pixel з налаштування екрану блокування.…

    18.12.2024

    S.T.A.L.K.E.R. 2 досяг мільйона продажів і вийшов на прибуток

    Розробники GSC Game World підтвердили успішний комерційний запуск S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який не…

    18.12.2024

    Найпопулярніші роутери в США можуть потрапити під заборону через загрозу нацбезпеці

    Найпопулярніший у США бренд домашніх інтернет-роутерів можуть заборонити до продажу в країні через побоювання, що…

    18.12.2024

    Трамп готовий позбавити Apple тарифів, щоб захистити її від Samsung

    Apple може зітхнути з полегшенням: незважаючи на підготовку торговельних обмежень щодо товарів з Китаю, аналітики…

    18.12.2024