Wi-Fi роутер є у кожному будинку. Але практика показує, що мало хто приділяє увагу адміністраторському поділу маршрутизатора. А всередині є багато цікавого! Кожен Wi-Fi роутер має спеціальну адмінку, доступ до якої написаний на наклейці, вона приклеєна до корпусу.
Наприклад, у вас кілька пристроїв, які отримують доступ до Інтернету від Wi-Fi роутера. І один пристрій максимально «висмоктує» всю швидкість, наприклад, розумний телевізор. У налаштуваннях маршрутизатора можна задати пріоритет тому чи іншому пристрої за швидкістю — якщо обмежити швидкість, наприклад, до 50 мегабіт/с, інші пристрої отримають якісніше і швидкісне з’єднання.
Якщо до вас часто приходять у гості, то не варто давати їм пароль від Wi-Fi роутера — можна створити спеціальну захищену гостьову Wi-Fi мережу та давати доступ лише до цієї мережі. У цьому режимі всі пристрої будуть надійно захищені від злому та спроб доступу до них. Дуже зручна «фішка» багатьох сучасних роутерів.
Якщо у вашій родині є діти, то за допомогою Wi-Fi маршрутизатора можна налаштувати батьківський контроль заборонити відвідувати ті чи інші сайти. Тут все залежить від моделі роутера — сучасні маршрутизатори від відомих брендів надають таку послугу безкоштовно та дуже якісно: ваша дитина буде захищена від непотрібного для її віку контенту.
За допомогою Wi-Fi роутера можна заблокувати IP-адреси тих чи інших сайтів. Припустимо, ваш домочадець занадто багато часу проводить в онлайн грі — можна заблокувати віддалений сервер гри через адміністраторський розділ роутера. Також можна створити розклад, щоб, наприклад, після 21 години ваша дитина не змогла пограти в гру.
Деякі сучасні роутери підтримують журналування — можна переглянути, які сайти відвідують ваші члени сім’ї та у разі надмірного відвідування непотрібних сайтів їх блокувати. Цю функцію підтримують не всі роутери.
Якщо у вас «білий» IP, то Wi-Fi роутером можна керувати віддалено. Це зручно, якщо у вас є системи розумного будинку і ви хочете обмежити доступ до мережі для того чи іншого члена сім’ї. Деякі виробники дають можливість управління роутером через свою хмару, досить просто зареєструватися і біла IP-адреса не знадобиться.
За допомогою налаштувань Wi-Fi роутера можна створити “правильну” локальну мережу між усіма пристроями. Зробити так, щоб ніхто не зміг потрапити у вашу «локалку» — робиться це просто, можна прописати MAC адреси пристроїв, що підключаються, і тоді ніхто не зможе підключитися до вашої мережі навіть якщо підбере пароль.
Майже кожен Wi-Fi роутер показує список підключених абонентів — це зручно, щоб дізнатися, хто користується вашим Wi-Fi. Адже пароль до Wi-Fi легко підібрати, і цим часто користуються сусіди, яким не хочеться платити за власне підключення. У налаштуваннях можна також заблокувати такого абонента.
З 1 грудня в Україні стартувала нова програма державної підтримки, яка передбачає виплату 1000 гривень.…
Портал MacRumors повідомляє, що Apple проводить внутрішнє тестування iOS 18.2.1. Про це свідчать логи відвідування…
Носіння розумного годинника може нести потенційну шкоду для здоров’я, як свідчить нове дослідження. Вчені виявили,…
Оскільки Apple все ще поширює оновлення на базі iOS 18 і робитиме це ще кілька…
Багато хто з нас хоча б раз стикався з труднощами при підключенні до Інтернету, коли…
У соціальних мережах знову з'явилися припущення про швидкий реліз нового трейлера Grand Theft Auto VI.…