Статті

Не можна дзвонити по смартфону, не відключивши шкідливі налаштування стеження

Share
Час читання: 2 хв.

Ви хочете, щоб ваш телефон та ваші розмови не контролювались? У телефонах є опції, за допомогою яких можуть бути записані відео або фото без вашого відома. Також можуть відслідковуватися ваше місцезнаходження та доступ до ваших особистих даних. Якщо ви не хочете, щоб треті особи мали доступ до вашої інформації, читайте цю статтю і дізнайтеся, як вимкнути ці функції через налаштування будь-якої моделі телефону (Xiaomi, Samsung, Honor, Poco).

Додаток із символом трубки для дзвінків та пошуку контактів у телефонній книзі. Однак, ця програма також може записувати звуки поряд з вашим телефоном і робити фото або відео без вашої згоди. До речі, воно може отримувати доступ до файлів на фоні та відстежувати ваше місцезнаходження. Важливо знати, що ця інформація надсилається розробникам. Але є можливість вимкнути дозволи цієї програми та позбутися стеження за вашим телефоном. Як це зробити – читайте далі.

Для початку відкриваємо налаштування телефону. Тепер йдемо в розділ “Програми” та вибираємо всі програми. У рядку пошуку прописуємо “телефон” та знаходимо додаток “Телефон”. Кликаємо на нього.

Зверніть увагу, що “Телефон” – це така ж програма, як усі інші. Має версію. У розділі “Трафік” вказано кількість переданої інформації, що дивно. Я не додавав нових контактів або не видаляв їх, тому не зрозуміло, звідки йде передача інформації на сервери.

Це може говорити про приховані налаштування, які передають ваші дані в інтернет без вашої згоди. Читайте уважно статтю і повторюйте те, що я покажу, щоб захистити свої дані на телефоні.

Далі потрібно клацнути на розділ “Дозволи для додатків”. Зверніть увагу на кількість дозволів для простої телефонної книжки або дзвонилки. Якщо натиснути на всі дозволи, то з’явиться ще більше прихованих функцій. Можете подивитися заради інтересу, але повернемося назад, бо нас цікавлять основні дозволи.

Наприклад, камера. Навіщо вона потрібна, коли я дзвоню по телефону? Нам поки що не потрібна, тільки в месенджерах типу Telegram чи WhatsApp. Під час дзвінка камера на вашому телефоні може випадково увімкнутися та робити відео чи фото без вашої згоди. Потім ця інформація може бути відправлена ​​невідомо кому на сервер. Тому клацаємо на “Камера” та забороняємо їй доступ. Підтверджуємо заборону. Повертаємось назад і продовжуємо.

Тут налаштовуємо місцезнаходження. Ця установка визначає місцезнаходження GPS під час дзвінка або іноді у фоновому режимі. Незрозуміло, кому потрібно знати де ви знаходитесь. Ми вибираємо заборонити та повертаємось назад до мікрофону.

Пропускаємо список дзвінків та телефонів. Далі налаштовуємо пристрій поблизу. Не потрібно, щоб телефон постійно сканував Bluetooth пристрої поруч. Незрозуміло, навіщо це, просто втрата заряду батареї. Забороняємо та повертаємося назад до файлів та медіаконтенту. Навіщо програмі доступ до вашої Галереї? Тут ми також обираємо заборонити та повертаємось назад.

Відмінно, ми перевели підозрілі налаштування у категорію заборонено. Але це ще не все, ще є важливі налаштування, які потрібно відключити.

Закриваємо налаштування та відкриваємо програму “Телефон”. Вгорі праворуч клацаємо на значок з трьома вертикальними точками та вибираємо налаштування з меню. У розділі “Загальні” клацаємо на пункт “Місця поруч”. Тут говориться, що при використанні пошуку ваше місцезнаходження передається, щоб знаходити місця поряд. Але нам невідомо, хто користується цим. Ми перемикаємо повзунок у неактивний стан поруч із написом “Місця поруч”. Отак і тепер повертаємось назад.

Тепер ваші дані захищені і можете спокійно дзвонити по телефону без підозр.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Кінець оновлень для старих iPhone: коли це станеться

    Оскільки Apple все ще поширює оновлення на базі iOS 18 і робитиме це ще кілька…

    22.12.2024

    Неочевидні причини уповільнення інтернету: що слід перевірити

    Багато хто з нас хоча б раз стикався з труднощами при підключенні до Інтернету, коли…

    22.12.2024

    Rockstar готує сюрприз: трейлер GTA VI можуть випустити 27 грудня

    У соціальних мережах знову з'явилися припущення про швидкий реліз нового трейлера Grand Theft Auto VI.…

    22.12.2024

    Чим здивує iPhone 17 Pro: список із семи нових функцій

    Наступного року Apple готується випустити оновлений iPhone SE 4 навесні та надтонкий iPhone 17 Air…

    22.12.2024

    CAPTCHA втрачає сенс через розвиток штучного інтелекту

    Тести CAPTCHA, які колись були надійним способом відрізнити людину від бота в Інтернеті, втрачають свою…

    22.12.2024

    Samsung планує зробити 12 ГБ оперативної пам’яті базовою у флагманах

    Відомий інсайдер Абішек Ядав повідомив, що Samsung відмовляється від ОЗП на 8 ГБ у флагманських…

    22.12.2024