Три приховані небезпеки, які чекають на будь-якого власника ноутбука

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Ноутбук, мабуть, має більшість користувачів. Багато хто і зовсім не тримає вдома потужний системний блок, монітор, клавіатуру, а задовольняються компактним лептопом.

Реклама

Більшість користувачів взагалі носять ноутбук із собою скрізь — такий комп’ютер зручно використовувати для роботи, навчання та розваг. У цій публікації ми розглянемо 3 не очевидні небезпеки, які чекають практично кожного власника портативного ПК – не забудьте підписатися на блог, тут багато цікавого.

Wi-Fi і Bluetooth

Підключившись до публічної Wi-Fi мережі, ваш пристрій при неправильних налаштуваннях може бути вразливим. Найчастіше хакери зламують публічні Wi-Fi мережі з великим трафіком, щоб користуватися пристроями жертв. Часте використання публічного Wi-Fi збільшує ризик злому та зараження комп’ютерними вірусами. Особливо це стосується власників лептопів із застарілими операційними системами.

Bluetooth також набирає швидкість по злому – дуже часто пристрої можуть бути зламані через бездротову мережу. Щоправда в цьому випадку зловмисник повинен бути десь поруч або мати якийсь стаціонарний шлюз для злому.

Порада: Для того, щоб зменшити ризик злому, бажано використовувати перевірений VPN, а також не відключати засоби захисту Windows.

Ризик втрати даних

Ноутбук можна втратити – забути на лавці, стати жертвою злодія та навіть розбити. Гаразд, залізо, його завжди можна купити нове, а ось збережені дані на ньому вже не купиш. Тим більше, більшість користувачів взагалі не замислюються над створенням резервної копії — тримають усі дані на жорсткому диску лептопа.

Особисто я за своє життя розбивав два ноутбуки (страждав один із кутів). Якщо вперше я пошкодив петлю, то другий удар був дуже сильний і припав на жорсткий диск — важко з нього зміг відновити інформацію, оскільки корпус був погнутий і довелося віддавати профільним фахівцям: через деформацію самого диска відновлення проходило з великими труднощами . З того часу завжди роблю резервні копії.

Порада: Використовуйте хмарні послуги для зберігання резервних копій. Попрацювали у кафе чи на вокзалі в очікуванні поїзда? Завантажте документи та інші матеріали у віддалене сховище. Використовуйте шифрування диска, щоб дані не дісталися зловмисникам.

Акумулятор

І третя небезпека, про яку взагалі мало хто замислюється, — це акумулятор. При інтенсивному використанні ноутбука, при великій кількості циклів заряд-розряд, акумуляторна батарея піддається процесу деградації. Буває, такий процес проходить непомітно для користувача просто ноутбук не тримає заряд так, як тримав раніше.

Але буває, що батарея починає роздмухуватися — особливо на це страждають тонкі ноутбуки з незнімним джерелом живлення. Здута батарея може порушити і пошкодити геометрію корпусу, а використання такого пристрою може призвести навіть до пожежі.

Порада: слідкуйте за батареєю ноутбука та геометрією корпусу. Якщо ви помітили, що одна частина ноутбука випирає, з’явилися щілини, то, можливо, сталося здуття батареї. Якщо ваш лептоп дуже погано тримає заряд – замініть батарею. Акумулятор та зарядний пристрій бажано використовувати лише оригінальні або рекомендовані виробником. Не залишайте ноутбук без нагляду під час заряджання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Митник Михайло
Митник Михайлоhttp://itechua.com/
Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: