Три приховані небезпеки, які чекають на будь-якого власника ноутбука

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Ноутбук, мабуть, має більшість користувачів. Багато хто і зовсім не тримає вдома потужний системний блок, монітор, клавіатуру, а задовольняються компактним лептопом.

Реклама

Більшість користувачів взагалі носять ноутбук із собою скрізь — такий комп’ютер зручно використовувати для роботи, навчання та розваг. У цій публікації ми розглянемо 3 не очевидні небезпеки, які чекають практично кожного власника портативного ПК – не забудьте підписатися на блог, тут багато цікавого.

Wi-Fi і Bluetooth

Підключившись до публічної Wi-Fi мережі, ваш пристрій при неправильних налаштуваннях може бути вразливим. Найчастіше хакери зламують публічні Wi-Fi мережі з великим трафіком, щоб користуватися пристроями жертв. Часте використання публічного Wi-Fi збільшує ризик злому та зараження комп’ютерними вірусами. Особливо це стосується власників лептопів із застарілими операційними системами.

Bluetooth також набирає швидкість по злому – дуже часто пристрої можуть бути зламані через бездротову мережу. Щоправда в цьому випадку зловмисник повинен бути десь поруч або мати якийсь стаціонарний шлюз для злому.

Порада: Для того, щоб зменшити ризик злому, бажано використовувати перевірений VPN, а також не відключати засоби захисту Windows.

Ризик втрати даних

Ноутбук можна втратити – забути на лавці, стати жертвою злодія та навіть розбити. Гаразд, залізо, його завжди можна купити нове, а ось збережені дані на ньому вже не купиш. Тим більше, більшість користувачів взагалі не замислюються над створенням резервної копії — тримають усі дані на жорсткому диску лептопа.

Особисто я за своє життя розбивав два ноутбуки (страждав один із кутів). Якщо вперше я пошкодив петлю, то другий удар був дуже сильний і припав на жорсткий диск — важко з нього зміг відновити інформацію, оскільки корпус був погнутий і довелося віддавати профільним фахівцям: через деформацію самого диска відновлення проходило з великими труднощами . З того часу завжди роблю резервні копії.

Порада: Використовуйте хмарні послуги для зберігання резервних копій. Попрацювали у кафе чи на вокзалі в очікуванні поїзда? Завантажте документи та інші матеріали у віддалене сховище. Використовуйте шифрування диска, щоб дані не дісталися зловмисникам.

Акумулятор

І третя небезпека, про яку взагалі мало хто замислюється, — це акумулятор. При інтенсивному використанні ноутбука, при великій кількості циклів заряд-розряд, акумуляторна батарея піддається процесу деградації. Буває, такий процес проходить непомітно для користувача просто ноутбук не тримає заряд так, як тримав раніше.

Але буває, що батарея починає роздмухуватися — особливо на це страждають тонкі ноутбуки з незнімним джерелом живлення. Здута батарея може порушити і пошкодити геометрію корпусу, а використання такого пристрою може призвести навіть до пожежі.

Порада: слідкуйте за батареєю ноутбука та геометрією корпусу. Якщо ви помітили, що одна частина ноутбука випирає, з’явилися щілини, то, можливо, сталося здуття батареї. Якщо ваш лептоп дуже погано тримає заряд – замініть батарею. Акумулятор та зарядний пристрій бажано використовувати лише оригінальні або рекомендовані виробником. Не залишайте ноутбук без нагляду під час заряджання.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ