Найчастіше небажані дзвінки здійснюються з номерів, цифри яких з’являються на екрані. За бажанням на такий номер можна передзвонити або додати його до чорного списку. Якщо ж людина не хоче, щоб її контакт заблокували або дзвонили у відповідь, вона може приховати цифри свого номера. В результаті під час вхідного дзвінка на екрані смартфона абонента відображатиметься напис “Невідомий номер”, “Прихований номер” або “Номер прихований”.
Приховати свій номер можна за допомогою платної послуги АнтиАОН або антивизначник номера. Її надають всі оператори зв’язку, а підключити таку опцію можна або один раз, або певний період (наприклад, на місяць). У поодиноких випадках приховати номер можна і за рахунок спеціалізованого ПЗ, проте більшість таких програм приховують номер лише один раз за допомогою «пробного» префікса *31#.
Хто і навіщо дзвонить із прихованого номера?
Шахраї, які дзвонять жертвам з метою продзвону чи обману, рідко використовують приховування номера. Причина полягає в тому, що зловмисники часто змінюють номери, а тому не бояться блокувань або дзвінків у відповідь. Приховують цифри свого номера частіше за ті компанії, які не змінюють телефони, а тому не хочуть показувати їх тим, кому дзвонять.
У більшості випадків із прихованих або невідомих номерів дзвонять у таких випадках:
-
Співробітники рекламних відділів різних компаній. Абонентів турбують «холодними дзвінками», щоб спробувати нав’язати будь-який товар чи послугу. Оскільки офіційні номери компанії змінювати не поспішають, їм простіше оформити послугу антивизначника у мобільного оператора і тим самим уникнути блокування з боку абонентів. Крім того, на їхній номер не зможуть передзвонювати зі скаргами та претензіями.
-
Мікрофінансові організації. Компанії, які пропонують оформити мікропозики, також часто користуються прихованими номерами, щоб прорекламувати свої послуги.
-
Колектори. Найчастіше подібним займаються нелегальні колекторські агенції, які не перебувають у реєстрі Банку Росії. Крім небажання опинитися в чорному списку, колектори також приховують номери, щоб чинити додатковий психологічний тиск на жертву та спонукати її швидше повернути борг.
Рідше зі прихованих номерів дзвонять як жарти або розіграш.
Що робити, якщо дзвонять із невідомого номера?
Хоча шахраї рідко дзвонять із прихованих номерів, відповідати на виклики з них все ж таки не рекомендується. Найчастіше абонент зіштовхнеться зі спамом або хибним дзвінком колекторів. Найпростіше проігнорувати подібний виклик.
Якщо ж дзвінки з невідомих номерів почастішали, дізнатися, хто дзвонить із прихованого номера, можна за допомогою деталізації у мобільного оператора. Зазвичай її достатньо замовити на сайті провайдера зв’язку у своєму особистому кабінеті, інакше знадобиться зателефонувати своєму оператору і попросити надіслати деталізацію, наприклад, на пошту.
Важливо! Нерідко для того, щоб прихований номер з’явився в списку дзвінків, знадобиться відповісти на виклик – так дзвінок зарахується як прийнятий, а номер оператора, що дзвонить, опиниться в деталізації.
Можливість замовити деталізацію безкоштовна, а її оформлення займає кілька хвилин, якщо потрібна інформація за невеликий період часу (наприклад, минулий місяць). Крім того, на приховані номери можна скаржитися провайдеру зв’язку, щоб той їх заблокував.