Статті

Чому виробники смартфонів відмовляються від підтримки карт пам’яті

Share
Час читання: 2 хв.

Смартфони стають тоншими

І складніше. А під карту потрібен додатковий простір, що дає складнощі у проектуванні нових гаджетів. Мине час і фізичної сімкарти не буде – у всіх пристроях буде eSIM. Разом із звичайною сімкою піде в минуле і слот для карти пам’яті – це природний процес еволюції гаджетів.

Пам’яті у смартфонах стає більше

Зараз вже можна знайти цілком бюджетний смартфон зі 128 гігабайтами пам’яті. А куди вже більше? Навіщо у такому разі потрібна картка пам’яті? Скоро взагалі всі смартфони стартуватимуть з об’єму від 128 гігабайт, а топові моделі матимуть мінімум 512.

Карта памяти ненадежна

У будь-який момент користувач може втратити дані, які збережені на мініатюрній картці пам’яті – така особливість у цих аксесуарів. Довіряти на 100% картці пам’яті не варто. А користувачі, як правило, купують найдешевший накопичувач, а потім отримують від цього проблеми.

Пам’ятайте! Не варто зберігати дані зі смартфона на карті пам’яті в єдиному екземплярі. Також це стосується будь-яких примітивних накопичувачів, таких як класична флешка USB. Краще зберігати дані у довгостроковій перспективі на звичайному HDD накопичувачі, який також можна підключити до смартфону.

Не всі програми можуть працювати на картці пам’яті

Android смартфони мають таку особливість — не всі програми можуть бути встановлені на карту пам’яті. Причина тут у швидкості — швидкість картки пам’яті набагато нижча, ніж швидкість внутрішнього сховища смартфона. І найпопулярніші програми, які ще й працюють у фоні, не можуть коректно працювати з карткою пам’яті.

Активно розвиваються хмарні сховища

З розвитком мобільного зв’язку та Wi-Fi точок, набули поширення хмарні сховища. Можна завантажувати інформацію на віддалений сервер, а потім одержувати її. Минуть роки і постійна пам’ять у смартфоні може бути мінімальною – з розвитком 5G мереж можна буде зберігати програми та файли на віддаленому сервері.

Також виробники отримують тут додаткову вигоду за продаж передплати сховищ. Особливо, це робить Apple – безкоштовного обсягу користувачеві явно не вистачить, а iPhone ніколи не було слота під карту пам’яті. І якось користувачі це пережили?

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024