Xiaomi офіційно не раз заявляли, що швидка зарядка Quick Charge у 2 рази зменшує загальну кількість циклів заряду/розряду акумулятора. Як ми знаємо, довговічність АКБ завжди залежить від цього показника. З іншого боку, в компанії Apple стверджують, що швидка зарядка знижує довговічність батареї на цілих 20%.
Так кому ж вірити? Сучасні гаджети часто мають функцію Quick Charge, здатну буквально за 10-15 хвилин зарядити 50%, а іноді 80% ємності акумулятора.
Швидка зарядка дійсно стала дуже зручною і дозволяє максимально швидко заряджати смартфон за рахунок підвищеної потужності. Такі новинки ринку як Xiaomi 12 Pro оснащують надшвидкою зарядкою на 120W і 210W. Останні тести показали, що ємність 5000 мАг можна заповнити всього за 15 хвилин.
Принцип роботи швидкої зарядки досить простий: розробники просто збільшили силу струму (іноді напругу) для загального збільшення потужності. Якщо звичайне зарядне використовує напругу до 5 В із силою струму 2.5 А, то Quick Charge використовує більш серйозні параметри – 20 В і 5А.
Також важливо враховувати не просто збільшення струму, що часто забувають “експерти”. Річ у тім, що під час роботи швидкої зарядки в смартфоні відбувається перетворення підвищеної напруги в стандартну 5 В. Саме така напруга подається на комірки акумулятора. При цьому струм на батарею зростає майже в 3-4 рази, аж до 20А, хоч і короткочасно.
Правильно – сильний розігрів пристрою, а ще “удар” по начинці смартфона, яка нагрівається в 2-3 рази більше, ніж при звичайній роботі.
Усі ці процеси явно грають не на користь “заліза” смартфона й акумуляторної батареї. Звісно, сучасні гаджети мають вбудовані “розумні” системи захисту, але це не скасовує факт зниження довговічності.
Виробники не особливо думають про терміни експлуатації, адже в середньому смартфоном користуються не більш як 2 роки, після чого купують новий пристрій або змінюють АКБ. Насправді проблема не критичного характеру, але в деяких випадках швидка зарядка може вплинути на роботу пристрою.
Наприклад, у процесі швидкого заряду вкрай не рекомендується використовувати смартфон. Пристрій автоматично переходить у спеціальний режим захисту, а процесор і дисплей лише додають градуси тепла. У теорії ці теплові процеси можуть призвести до критичного розігріву пристрою, а далі починає процес деградації АКБ.
Особливу увагу слід приділити смартфонам з надшвидкою зарядкою – понад 60W. До речі, через підвищені ризики великі виробники (Samsung, Apple) не прагнуть підвищувати напругу і струм до критичних позначок.
Хочете встановити або перевстановити Windows? Давайте я поділюся тим, на що варто звернути увагу, щоб…
Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…
Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…
Європейський Союз запускає масштабний космічний проєкт IRIS², спрямований на створення угруповання з 290 супутників зв'язку…
Ринок смартфонів у 2025 році продовжує дивувати користувачів інноваціями, високотехнологічними рішеннями та широким вибором пристроїв…
Користувачі Samsung Galaxy S24 Ultra, які дуже хвалили його антибліковий дисплей, тепер стикаються з проблемами.…