Чи може швидка зарядка “вбити” акумулятор смартфона

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Xiaomi офіційно не раз заявляли, що швидка зарядка Quick Charge у 2 рази зменшує загальну кількість циклів заряду/розряду акумулятора. Як ми знаємо, довговічність АКБ завжди залежить від цього показника. З іншого боку, в компанії Apple стверджують, що швидка зарядка знижує довговічність батареї на цілих 20%.

Реклама

Так кому ж вірити? Сучасні гаджети часто мають функцію Quick Charge, здатну буквально за 10-15 хвилин зарядити 50%, а іноді 80% ємності акумулятора.

Як працює Quick Charge

Швидка зарядка дійсно стала дуже зручною і дозволяє максимально швидко заряджати смартфон за рахунок підвищеної потужності. Такі новинки ринку як Xiaomi 12 Pro оснащують надшвидкою зарядкою на 120W і 210W. Останні тести показали, що ємність 5000 мАг можна заповнити всього за 15 хвилин.

Принцип роботи швидкої зарядки досить простий: розробники просто збільшили силу струму (іноді напругу) для загального збільшення потужності. Якщо звичайне зарядне використовує напругу до 5 В із силою струму 2.5 А, то Quick Charge використовує більш серйозні параметри – 20 В і 5А.

Також важливо враховувати не просто збільшення струму, що часто забувають “експерти”. Річ у тім, що під час роботи швидкої зарядки в смартфоні відбувається перетворення підвищеної напруги в стандартну 5 В. Саме така напруга подається на комірки акумулятора. При цьому струм на батарею зростає майже в 3-4 рази, аж до 20А, хоч і короткочасно.

Що ми отримуємо через такі перетворення?

Правильно – сильний розігрів пристрою, а ще “удар” по начинці смартфона, яка нагрівається в 2-3 рази більше, ніж при звичайній роботі.

Усі ці процеси явно грають не на користь “заліза” смартфона й акумуляторної батареї. Звісно, сучасні гаджети мають вбудовані “розумні” системи захисту, але це не скасовує факт зниження довговічності.

Коли швидка зарядка може “вбити” смартфон?

Виробники не особливо думають про терміни експлуатації, адже в середньому смартфоном користуються не більш як 2 роки, після чого купують новий пристрій або змінюють АКБ. Насправді проблема не критичного характеру, але в деяких випадках швидка зарядка може вплинути на роботу пристрою.

Наприклад, у процесі швидкого заряду вкрай не рекомендується використовувати смартфон. Пристрій автоматично переходить у спеціальний режим захисту, а процесор і дисплей лише додають градуси тепла. У теорії ці теплові процеси можуть призвести до критичного розігріву пристрою, а далі починає процес деградації АКБ.

Особливу увагу слід приділити смартфонам з надшвидкою зарядкою – понад 60W. До речі, через підвищені ризики великі виробники (Samsung, Apple) не прагнуть підвищувати напругу і струм до критичних позначок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Лужна Софія
Лужна Софія
Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: