Статті

Я більше ніколи в житті не куплю Xiaomi: 5 фатальних проблем цих смартфонів

Share
Час читання: 3 хв.

Бренд Xiaomi є одним зі світових лідерів на ринку смартфонів. Виробники цієї техніки заявляють своїм покупцям про унікальне поєднання “ціна-якість” і найкращу пропозицію на ринку. На ділі – є низка проблем, з якими користувач зіткнеться під час купівлі смартфона Xiaomi. Подробиці – нижче.

Проблема 1: є моделі смартфонів і кращі, і дешевші

Ринок смартфонів наповнений різними пропозиціями від різноманітних виробників. У ціновій категорії Xiaomi також є продукція від конкурентів-виробників, яка дає найкраще поєднання низької ціни та високої якості.

Oppo – великий виробник споживчої електроніки з Китаю. Компанія перебуває в постійному розвитку і випускає високотехнологічні моделі смартфонів регулярно. Ціна на пристрої варіюється від 4 тисяч – за прості моделі, і до 20 тисяч гривень – за флагманську лінійку. В даному ціновому діапазоні можна з легкістю підібрати модель, що володіє необхідними функціями і не переплачувати.

Ще одним варіантом може стати продукція бренду Huawei. Виробник вважається одним зі світових лідерів і створює конкурентоспроможні пропозиції товарів. З переваг можна назвати відмінну камеру і спритну операційну систему, що дозволяє “навантажити” смартфон різними необхідними додатками для комфортної експлуатації. Додати до цього хорошу цінову “вилку” – ціни на пристрої Huawei стартують від 3 тисяч гривень – і виходить дуже вигідна пропозиція.

Також варто звернути увагу на бренд Vivo, який успішно працює на ринку України з 2017 року. Користувацький досвід дає про моделі смартфонів Vivo найпозитивніші відгуки – швидкість роботи, надійність пристрою і відсутність “лагів”.

Проблема 2: велика кількість реклами

Практично кожен додаток Xiaomi має рекламу. Велика кількість спливаючих “віконець” і несподіваний запуск рекламних роликів у момент використання пристрою порядком дратує і заважає якісному процесу експлуатації. Якщо споживач потребує оперативного виконання всіх команд на смартфоні – завдяки насиченій рекламі від смартфонів Xiaomi цього очікувати не доводиться.

Проблема 3: Купа непотрібних додатків і сервісів

Очищення кешу і сміття, антивіруси, спам-захисники і ще вагон і маленький візок непотрібних додатків ідуть у комплекті з телефонами Xiaomi. Ці додатки є встановленими за замовчуванням, але є абсолютно непотрібними. Здебільшого, користувач навіть жодного разу не відкриває жодного з подібних “потрібних” додатків. Але пушити про необхідність їх використання ці додатки не припиняють.

Проблема 4: Неадекватна оптимізація не дає працювати додаткам паралельно на смартфонах з 4 ГБ пам’яті

Xiaomi наділила свої пристрої, що володіють малим об’ємом пам’яті, “вражаючою” здатністю – немає можливості запустити кілька додатків одночасно. Під час запуску іншого застосунку, якщо один вже працює, – перший застосунок просто закриється.

Другою унікальною функцією, що випливає з першої, є неможливість скопіювати будь-які дані з програми для використання їх у браузері. Щойно користувач ввів необхідні дані в пошук і повернувся до застосунку – сторінка браузера автоматично оновлюється, зводячи всі результати пошуку на нуль.

Третьою особливістю можна виділити автоматичний перехід у режим сну додатків, які не активні на поточний момент. Ця функція автоматично вимикає сповіщення і синхронізацію з розумним годинником і навушниками. Як наслідок – висока ймовірність пропустити важливе повідомлення і відсутність комфортної можливості користуватися додатково підключеними пристроями.

Проблема 5: запланований термін експлуатації – 3 роки

Xiaomi вирішили проблему оновлення пристроїв радикальним способом – через 3 роки користувач буде змушений поміняти смартфон, тому що пристрій починає настільки сильно глючити, що його подальше використання стає неможливим. Мимовільне вимкнення телефону під час розмови – легко. Неможливість бачити сім-карту в найнесподіваніші моменти – будь ласка. Пристрій вимагатиме постійного перезавантаження навіть для звичайних дій.

Остаточне рішення про придбання Xiaomi звичайно залишається за покупцем. Але беручи перераховані вище фактори до уваги, виникає велике питання – чи варто?

 

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Xiaomi
  • Останні записи

    Xiaomi випустила на міжнародний ринок Smart Band 9 Pro: 21 день автономності і ціна 60 доларів

    Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…

    16.11.2024

    Google використовує штучний інтелект для боротьби з шахраями

    Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…

    16.11.2024

    Samsung випустить легкий і тонкий Galaxy S25 у відповідь на чутки про iPhone 17 Air

    Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…

    16.11.2024

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024