Шкідлива швидка зарядка чи ні? У науковій теорії так, швидке заряджання завдає акумулятору шкоди. На практиці ця шкода незначна.
Найчастіше це питання турбує власників смартфонів, де використовується технологія літій-іонних акумуляторів. Навіть якщо зазначено «літій-полімерний», то елемент все одно відноситься до літій-іонних і схильний до тих же недоліків.
Візьмемо як приклад смартфони Xiaomi і технологію швидкої зарядки HyperCharge , що в них застосовується [T3, 10 серпня 2021]. У норматив 60% після 400 циклів виробники Китаю укладаються, але середній термін служби 500-1000 циклів при звичайній зарядці виглядає набагато привабливішим, погодьтеся?
Згідно з звітом Tencent Security Xuanwu Lab [ Xlab , 14 травня 2021], «несправності виявлені у восьми виробників у дев’яти різних моделях мікросхем швидкої зарядки». Наприклад, виникає ризик подачі надмірної потужності навантаження на пристрій.
Компанія Xiaomi навіть передбачила в MIUI сценарій встановлення низькоякісних неоригінальних батарей у смартфони [ XDA-Developers , 26 серпня 2021]. У такому разі швидка заряджання буде неможливою (заряджання сповільнюється).
Вище ми показали, як виглядає повідомлення, яке буде показано власникам смартфонів Xiaomi з неоригінальним акумулятором. Переклад на українську мову в Google Translate.
Механізм, як передбачається, схожий на перевірку мікроконтролера акумулятора сучасних iPhone через сервер Apple.
До речі, на тих же iPhone максимальна потужність зарядки обмежена [ Apple Support , 19 вересня 2020 ]. На даний момент це 15 Ватт. Apple прагне максимально продовжити термін служби батареї, для чого навіть, наприклад, уповільнює чіпсети.
Шкідлива , тому що чим потужніша зарядка, тим сильніше зношується електрохімічна система таких акумуляторів. У разі якісних моделей легко скорочується термін служби. У разі проблем у зарядних пристроїв та відновлених «батарей-оригіналів» у китайських продавців виникає ризик теплового розгону. Це – наукові факти.
Можна подумати, виробники начебто спеціально нас обманюють. Але немає. Погляньте на відповідь Qualcomm. Компанія витіювато викрутилася і формально каже: «Все залежить від компанії — якщо вона не дотримується стандартів безпеки, то [швидка зарядка] цілком може й нашкодити».
Виробники чудово розуміють ступінь шкоди, що завдається, і ступінь користі, яка на практиці значно більша. Це розуміння вкладається в основу реклами та маркетингу.
Іноді отримуємо коментарі, в яких користувачів обурює сам факт переживання про якусь шкоду. Головне акумулятор змінюється, та й смартфонів не дефіцит – все можна замінити, вважають користувачі. Ця думка теж певною мірою правильна.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…