Статті

Обов’язково потрібно перезавантажувати смартфон раз на тиждень. Пояснюємо, навіщо

Share
Час читання: 2 хв.

Багатьом власникам смартфонів відома проблема, коли через певний період роботи гаджет починає давати збої, зависати, видавати помилки. Багато експертів переконані, що періодичне перезавантаження телефону допоможе уникнути подібних неприємних ситуацій.

Специфіка перезавантаження

Смартфон являє собою за своєю суттю міні-версію комп’ютера. Тому його теж потрібно періодично перезавантажувати. І не просто перезавантажувати, а вимикати хоча б на кілька хвилин. Причин для цього кілька:

  • Термін життя батареї, яка тривалий час не вимикається і перебуває в стані постійного навантаження, значно скорочується.
  • Тривала відсутність перезавантаження сприяє скупченню системного сміття.
  • Перезавантаження смартфона призводить до зупинки всіх запущених процесів і додатків і повторного їхнього запуску.
  • Під час перезавантаження оперативна пам’ять переводиться системою в пам’ять жорсткого диска, що допомагає зробити роботу гаджета швидкою і стабільною.

Плюси перезавантаження

Більшість фахівців сходяться на думці, що відключати і перезавантажувати смартфон потрібно приблизно раз на тиждень. Наслідком таких дій буде наступне:

  • автоматичне вимкнення всіх додатків, що були запущені – це особливо актуально для тих користувачів, які не маю звички закривати додаток по завершенню сеансу користування ним;
  • переналаштування параметрів і процесів – є хорошою профілактикою проти можливих помилок;
  • очищення оперативної пам’яті – дуже корисне, оскільки багато програм можуть працювати навіть під час закриття програми;
  • встановлення свіжих оновлень і нових продуктів – періодично випущені оновлення для смартфона не встановлюються без перезавантаження;
  • підвищення безпеки телефону – за відсутності перезавантаження тривалий час значно зростає ймовірність його зараження вірусними програмами і злому;
  • звільнення місця в буферному накопичувачі – при надлишку інформації в ньому значно знижується тривалість працездатності батареї і швидкості гаджета.

Якщо смартфон почав помилятися і виснути в процесі виконуваної операції – це вірна ознака, що його пора перезапустити. При цьому бажано зробити це не через функцію “Перезавантаження”, а просто вимкнути пристрій на 7-10 хвилин. Такі прості дії допоможуть продовжити життя гаджета і провести профілактику різних проблем.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Meta планує заповнити свої соцмережі ШІ-користувачами

    У найближчі два роки компанія має намір наповнити Instagram і Facebook згенерованими ШІ персонажами. У…

    27.12.2024

    Найочікуваніші смартфони: ТОП-5 моделей, які представлять у 2025 році

    Коли один рік змінюється на інший, завжди хочеться трохи оглянутися назад і помріяти про те,…

    27.12.2024

    Бездротова зарядка Qi 2 для Galaxy S25 може стати платною опцією

    Скарбничку інсайдів про смартфони серії Samsung Galaxy S25 поповнив цікавий звіт. З чуток, новинки підтримуватимуть…

    27.12.2024

    Xiaomi працює над створенням власного суперкомп’ютера

    Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде…

    27.12.2024

    Чотири ключові переваги iPhone 17 Air над iPhone 17 Pro

    Apple готується здивувати нас у 2025 році. Кажуть, вони працюють над новою моделлю iPhone 17…

    27.12.2024

    Microsoft та OpenAI домовилися, як діяти у разі появи сильного штучного інтелекту

    За повідомленнями мережевих джерел, компанії Microsoft і OpenAI мають конкретне внутрішнє визначення сильного ШІ (Artificial…

    27.12.2024