Свій смартфон ми заряджаємо щодня – на щастя, виробники продумали буквально все і вже не потрібно “трястися” за його акумулятор. Можна заряджати, як захочеться. Але є низка невеликих нюансів, яких бажано знати і дотримуватися. Один, два, три рази “неправильної” зарядки – нічого страшного, а ось якщо так робити постійно, то з часом батарея деградує і втрачає свою здатність зберігати електричну енергію.
Смартфон можна заряджати на 100% – тут немає нічого страшного. Але періодично потрібно перевіряти, а чи не нагрівається він, коли лічильник заряду вже досяг 100%? Усередині гаджета є розумний контролер, який захищає батарею від перезарядження, але іноді він неправильно працює.
У разі, якщо ваш смартфон при досягненні 100% заряду нагрівається, то це тривожний дзвінок: це означає, що контролер не відключив процес заряду і продовжує подавати струм на акумулятор. Як правило, в цьому випадку краще замінити акумуляторну батарею на нову.
Тут же відразу хочеться сказати, що для заряджання смартфона краще використовувати оригінальний зарядний пристрій або ж блок живлення від перевіреного бренду. Зарядний пристрій, куплений у наметі за 150 рублів, може видавати неправильну напругу або силу струму, а контролер може неправильно сприймати електричні параметри, що може призвести до перезарядження або навпаки, “недозарядження” гаджета.
Тут працює одне важливе правило – не варто розряджати смартфон (узагалі, це стосується будь-якого гаджета з літій-іонною батареєю) в нуль: акумулятор не любить глибокого розряду. Щойно символ батарейки пішов у червону зону або досяг 10-20%, то в цей момент краще і встановити смартфон на зарядний пристрій. Точно не варто доводити до того, що смартфон перестає вмикатися – це дуже шкідливо для батареї.
Тут же дам пораду: якщо вам потрібно зберігати гаджет протягом декількох місяців, то його необхідно повністю зарядити, а також періодично заряджати, оскільки літій-іонний накопичувач енергії не любить глибокого розряду.
Якщо ваш девайс новий, а також ви використовуєте “рідний” блок живлення, то можна сміливо заряджати смартфон до 100% без будь-яких дум. Лише періодично потрібно перевіряти, чи не нагрівається пристрій при 100% заряді.
Тримати гаджет на 100% заряді точно не варто – адже пристрій працює, споживає енергію і в цей момент виходять такі “електричні гойдалки”: акумулятор трохи розрядився, а потім контролер знову подає на нього електрику. Зарядився на 100%? Сміливо знімаємо із зарядного пристрою.
А для екстрених випадків, краще придбати портативний Power Bank, за допомогою якого можна зарядити свій телефон у будь-якому місці. Коштує копійки, поміщається в кишеню і здатний кілька разів зарядити ваш девайс.
Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…
Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…
На YouTube-каналі Nothing нещодавно вийшло нове відео, в якому Люсі Берлі, дизайнерка компанії, розповіла про…
Напередодні зимових свят відоме видання Gizmochina представило детальний рейтинг найкращих камерофонів кінця 2024 року, які…
Коли читаєш цей текст, твій телефон може бути під прицілом хакерів. Ні, я не маю…