До скількох відсотків потрібно заряджати смартфон

UPG

Свій смартфон ми заряджаємо щодня – на щастя, виробники продумали буквально все і вже не потрібно “трястися” за його акумулятор. Можна заряджати, як захочеться. Але є низка невеликих нюансів, яких бажано знати і дотримуватися. Один, два, три рази “неправильної” зарядки – нічого страшного, а ось якщо так робити постійно, то з часом батарея деградує і втрачає свою здатність зберігати електричну енергію.

Смартфон можна заряджати на 100% – тут немає нічого страшного. Але періодично потрібно перевіряти, а чи не нагрівається він, коли лічильник заряду вже досяг 100%? Усередині гаджета є розумний контролер, який захищає батарею від перезарядження, але іноді він неправильно працює.

У разі, якщо ваш смартфон при досягненні 100% заряду нагрівається, то це тривожний дзвінок: це означає, що контролер не відключив процес заряду і продовжує подавати струм на акумулятор. Як правило, в цьому випадку краще замінити акумуляторну батарею на нову.

Тут же відразу хочеться сказати, що для заряджання смартфона краще використовувати оригінальний зарядний пристрій або ж блок живлення від перевіреного бренду. Зарядний пристрій, куплений у наметі за 150 рублів, може видавати неправильну напругу або силу струму, а контролер може неправильно сприймати електричні параметри, що може призвести до перезарядження або навпаки, “недозарядження” гаджета.

Отже, з верхньою планкою ми розібралися, а що з нижньою?

Тут працює одне важливе правило – не варто розряджати смартфон (узагалі, це стосується будь-якого гаджета з літій-іонною батареєю) в нуль: акумулятор не любить глибокого розряду. Щойно символ батарейки пішов у червону зону або досяг 10-20%, то в цей момент краще і встановити смартфон на зарядний пристрій. Точно не варто доводити до того, що смартфон перестає вмикатися – це дуже шкідливо для батареї.

Тут же дам пораду: якщо вам потрібно зберігати гаджет протягом декількох місяців, то його необхідно повністю зарядити, а також періодично заряджати, оскільки літій-іонний накопичувач енергії не любить глибокого розряду.

Який висновок?

Якщо ваш девайс новий, а також ви використовуєте “рідний” блок живлення, то можна сміливо заряджати смартфон до 100% без будь-яких дум. Лише періодично потрібно перевіряти, чи не нагрівається пристрій при 100% заряді.

Тримати гаджет на 100% заряді точно не варто – адже пристрій працює, споживає енергію і в цей момент виходять такі “електричні гойдалки”: акумулятор трохи розрядився, а потім контролер знову подає на нього електрику. Зарядився на 100%? Сміливо знімаємо із зарядного пристрою.

А для екстрених випадків, краще придбати портативний Power Bank, за допомогою якого можна зарядити свій телефон у будь-якому місці. Коштує копійки, поміщається в кишеню і здатний кілька разів зарядити ваш девайс.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я