Статті

Чому в телефоні повільно працює браузер

Share

Повільна робота мобільного браузера – часта проблема, з якою стикаються користувачі бюджетних телефонів. Розповімо, чому гальмує браузер на смартфоні, і що з цим можна зробити.

Велика кількість відкритих вкладок

Насамперед потрібно перевірити, скільки вкладок відкрито в браузері. Чим їх більше, тим сильніше навантажується додаток. Кількість відкритих вкладок у більшості браузерів відображається в квадратному значку на головній сторінці.

Якщо натиснути на нього, відкриється список усіх вкладок – їх можна закрити або окремо, або вибравши дію “Закрити всі вкладки”, якщо така кнопка є.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Накопичився кеш

Інша причина того, що мобільний браузер почав гальмувати – накопичений кеш. Якщо додаток працює довше кількох місяців, а його тимчасові файли жодного разу не очищали, то вони можуть стати причиною проблем зі швидкодією браузера. Очистити кеш можна кількома способами:

  • У налаштуваннях самого браузера. Найчастіше потрібна опція знаходиться в розділі “Конфіденційність” або “Безпека”. У ньому потрібно вибрати дії “Очистити кеш” або “Очистити історію”, після чого вибрати пункт “Кеш”.
  • У налаштуваннях смартфона. Повністю видалити кеш будь-якого браузера можна з налаштувань телефону – для цього в розділі “Додатки” необхідно знайти потрібний браузер і перейти в пункт “Використання пам’яті”. Далі залишається вибрати дію “Очистити кеш” і підтвердити видалення.

Очищення кешу не видалить викачані через браузер файли, а лише позбудеться тимчасових даних, які можуть не тільки гальмувати браузер, а й забивати внутрішню пам’ять телефону. Видаляти кеш рекомендується приблизно раз на 2-3 місяці, щоб підтримувати стабільну роботу браузера.

Проблема в самому браузері

Іноді на телефоні гальмує якийсь конкретний браузер. Причина може бути в самій програмі або її поганій сумісності зі смартфоном певного бренду. У цьому разі рішень проблеми може бути кілька:

  • Оновити мобільний браузер у магазині додатків – програма може почати гальмувати, якщо її давно не оновлювали, тому важливо встановити на телефон свіжу версію браузера.
  • Спробувати інший браузер, наприклад, попередньо встановлений виробником або будь-який сторонній. Якщо і він гальмує, то проблему потрібно шукати далі.

Слабкий смартфон

Багато з мобільних браузерів досить вимогливі, тому на телефоні має бути достатньо оперативної пам’яті, щоб додаток працював швидко. Моделі, які мають 1-2 ГБ ОЗП, найчастіше стикаються з гальмами і зависаннями в роботі браузера, оскільки їхніх ресурсів не вистачає на фонові процеси й одночасний інтернет-серфінг.

Якщо смартфон справді слабкий, допомогти в цій ситуації можуть кілька рішень:

  • Регулярне перевстановлення браузера. Після видалення та повторної інсталяції мобільний браузер позбувається відкритих вкладок, кешу та інших чинників, які можуть уповільнювати його роботу. Часто таке рішення хоч і тимчасово, але допомагає прискорити браузер на смартфонах з невеликим ОЗП.
  • Встановлення полегшеної версії браузера. У багатьох популярних браузерів є Lite-версії. Вони створені спеціально для слабких пристроїв і мають тільки найнеобхідніші функції без будь-яких “обтяжуючих” можливостей. Завантажити таку версію можна через магазин додатків або APK-файл з офіційного сайту.

Деякі браузери спочатку створені для роботи зі слабкими пристроями і позиціонуються як “легкі” програми з невеликою вагою. Серед них можна виділити “Via Browser”, “Pure Web Browser”, “OH Web Browser”, “Stargon Browser” і деякі інші.

Запущено інші додатки

Оскільки запущений мобільний браузер вимагає значного об’єму ОЗП для швидкої роботи, то й інші додатки, що працюють, можуть на це впливати. Якщо на смартфоні спочатку запущено багато програм, частина з яких ще й працює у фоні, то браузер почне гальмувати. Виправити це можна, якщо:

  • Перед роботою в браузері закрити всі невикористовувані додатки.
  • У налаштуваннях смартфона пройтися списком усіх додатків і перевірити, кому з них видано дозвіл працювати у фоновому режимі. За необхідності відкликати цей дозвіл у тих програм, яким робота у фоні не потрібна.

Як альтернативний варіант, у режимі розробника власник може встановити обмеження на кількість додатків, які можуть одночасно працювати у фоновому режимі. Однак робити це варто лише на найслабших смартфонах, щоб, наприклад, випадково не пропустити повідомлення в месенджері, яке не зможе працювати у фоновому режимі через встановлене обмеження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Відповідальна та цілеспрямована. Спокійна і витривала. Борець за справедливість. Сфера інтересів: технології, які змінять майбутнє.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Як правильно вибрати інтернет-провайдера

    Щоб насолоджуватися всіма принадами безлімітного інтернету, необхідно вибрати надійного провайдера. Саме від нього залежатиме якість…

    13.05.2024

    iPhone 16 Pro отримає більш яскравий дисплей, але до китайських смартфонів йому ще далеко

    Авторитетний інсайдер під ніком Instant Digital поділився в китайській соцмережі Weibo новими подробицями про майбутні…

    13.05.2024

    MediaTek представила процесор Dimensity 8250 для середньобюджетних смартфонів

    Сімейство мобільних платформ MediaTek поповнила модель Dimensity 8250. Це чіп середнього класу, виготовлений за 4-нм…

    13.05.2024

    Стали відомі нові функції акумуляторів у iPhone 15

    В iPhone та iPad використовуються літій-іонні акумулятори, які схильні до хімічного старіння. Це поступово знижує…

    12.05.2024

    Microsoft повідомила про повне припинення підтримки Windows 10 21H2 менш ніж за місяць

    Наслідуючи графік життєвого циклу своїх операційних систем Windows компанія Microsoft оголосила про повне закінчення підтримки…

    12.05.2024

    У мережу злили фото складаного Xiaomi Mix Flip

    Знімок засвітився у китайській соцмережі Wiebo. На ньому показано зовнішню сторону складаного смартфона Xiaomi Mix…

    12.05.2024