Повільна робота мобільного браузера – часта проблема, з якою стикаються користувачі бюджетних телефонів. Розповімо, чому гальмує браузер на смартфоні, і що з цим можна зробити.
Насамперед потрібно перевірити, скільки вкладок відкрито в браузері. Чим їх більше, тим сильніше навантажується додаток. Кількість відкритих вкладок у більшості браузерів відображається в квадратному значку на головній сторінці.
Якщо натиснути на нього, відкриється список усіх вкладок – їх можна закрити або окремо, або вибравши дію “Закрити всі вкладки”, якщо така кнопка є.
Інша причина того, що мобільний браузер почав гальмувати – накопичений кеш. Якщо додаток працює довше кількох місяців, а його тимчасові файли жодного разу не очищали, то вони можуть стати причиною проблем зі швидкодією браузера. Очистити кеш можна кількома способами:
Очищення кешу не видалить викачані через браузер файли, а лише позбудеться тимчасових даних, які можуть не тільки гальмувати браузер, а й забивати внутрішню пам’ять телефону. Видаляти кеш рекомендується приблизно раз на 2-3 місяці, щоб підтримувати стабільну роботу браузера.
Іноді на телефоні гальмує якийсь конкретний браузер. Причина може бути в самій програмі або її поганій сумісності зі смартфоном певного бренду. У цьому разі рішень проблеми може бути кілька:
Багато з мобільних браузерів досить вимогливі, тому на телефоні має бути достатньо оперативної пам’яті, щоб додаток працював швидко. Моделі, які мають 1-2 ГБ ОЗП, найчастіше стикаються з гальмами і зависаннями в роботі браузера, оскільки їхніх ресурсів не вистачає на фонові процеси й одночасний інтернет-серфінг.
Якщо смартфон справді слабкий, допомогти в цій ситуації можуть кілька рішень:
Деякі браузери спочатку створені для роботи зі слабкими пристроями і позиціонуються як “легкі” програми з невеликою вагою. Серед них можна виділити “Via Browser”, “Pure Web Browser”, “OH Web Browser”, “Stargon Browser” і деякі інші.
Оскільки запущений мобільний браузер вимагає значного об’єму ОЗП для швидкої роботи, то й інші додатки, що працюють, можуть на це впливати. Якщо на смартфоні спочатку запущено багато програм, частина з яких ще й працює у фоні, то браузер почне гальмувати. Виправити це можна, якщо:
Як альтернативний варіант, у режимі розробника власник може встановити обмеження на кількість додатків, які можуть одночасно працювати у фоновому режимі. Однак робити це варто лише на найслабших смартфонах, щоб, наприклад, випадково не пропустити повідомлення в месенджері, яке не зможе працювати у фоновому режимі через встановлене обмеження.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…