Повільна робота мобільного браузера – часта проблема, з якою стикаються користувачі бюджетних телефонів. Розповімо, чому гальмує браузер на смартфоні, і що з цим можна зробити.
Насамперед потрібно перевірити, скільки вкладок відкрито в браузері. Чим їх більше, тим сильніше навантажується додаток. Кількість відкритих вкладок у більшості браузерів відображається в квадратному значку на головній сторінці.
Якщо натиснути на нього, відкриється список усіх вкладок – їх можна закрити або окремо, або вибравши дію “Закрити всі вкладки”, якщо така кнопка є.
Інша причина того, що мобільний браузер почав гальмувати – накопичений кеш. Якщо додаток працює довше кількох місяців, а його тимчасові файли жодного разу не очищали, то вони можуть стати причиною проблем зі швидкодією браузера. Очистити кеш можна кількома способами:
Очищення кешу не видалить викачані через браузер файли, а лише позбудеться тимчасових даних, які можуть не тільки гальмувати браузер, а й забивати внутрішню пам’ять телефону. Видаляти кеш рекомендується приблизно раз на 2-3 місяці, щоб підтримувати стабільну роботу браузера.
Іноді на телефоні гальмує якийсь конкретний браузер. Причина може бути в самій програмі або її поганій сумісності зі смартфоном певного бренду. У цьому разі рішень проблеми може бути кілька:
Багато з мобільних браузерів досить вимогливі, тому на телефоні має бути достатньо оперативної пам’яті, щоб додаток працював швидко. Моделі, які мають 1-2 ГБ ОЗП, найчастіше стикаються з гальмами і зависаннями в роботі браузера, оскільки їхніх ресурсів не вистачає на фонові процеси й одночасний інтернет-серфінг.
Якщо смартфон справді слабкий, допомогти в цій ситуації можуть кілька рішень:
Деякі браузери спочатку створені для роботи зі слабкими пристроями і позиціонуються як “легкі” програми з невеликою вагою. Серед них можна виділити “Via Browser”, “Pure Web Browser”, “OH Web Browser”, “Stargon Browser” і деякі інші.
Оскільки запущений мобільний браузер вимагає значного об’єму ОЗП для швидкої роботи, то й інші додатки, що працюють, можуть на це впливати. Якщо на смартфоні спочатку запущено багато програм, частина з яких ще й працює у фоні, то браузер почне гальмувати. Виправити це можна, якщо:
Як альтернативний варіант, у режимі розробника власник може встановити обмеження на кількість додатків, які можуть одночасно працювати у фоновому режимі. Однак робити це варто лише на найслабших смартфонах, щоб, наприклад, випадково не пропустити повідомлення в месенджері, яке не зможе працювати у фоновому режимі через встановлене обмеження.
Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…
Дослідження показало, що пошукові системи, які використовують штучний інтелект, можуть надавати ненадійну інформацію, якщо веб-сайти…
Шахраї постійно вигадують нові способи обману, і це дратує. Вони тільки й чекають, щоб ми…
Не поспішаючи, але й не зупиняючись, Samsung продовжує оновлювати найкращі телефони своєї лінійки, як високого,…
Аналітик Мін-Чі Куо поділився прогнозами про прийдешнє покоління чипів Apple M5, серійне виробництво яких очікується…
З 1 січня 2025 року WhatsApp перестане працювати на деяких стареньких смартфонах Android. У Meta,…