Зарядний пристрій часто використовується ночами, і багато хто ніколи не виймає його з розетки. Ба більше, зазвичай і розетка для цього виділена спеціальна, куди більше нічого не вмикається. З’являється закономірне питання: чи потрібно обов’язково вимикати адаптер, коли смартфон не заряджається? У цій статті ми розберемо всі “за” і “проти”.
Електрика і справді йде, але в дуже малій кількості – 50 мВТ/год, тобто 3 кВ/год на рік. Турбуватися щодо свого гаманця не має сенсу: за цю енергію ви заплатите тільки кілька копійок на місяць. А якби зарядка постійно вмикалася і вимикалася з розетки, це позначилося б на терміні її служби.
До речі, енергію в режимі очікування витрачає не тільки “зарядник”, а й усі інші прилади. Для порівняння із “зарядником”:
Під час грози варто відключати всю техніку, зокрема й “зарядки”. Особливо це стосується жителів сіл і невеликих населених пунктів, де будівлі не мають громовідводів. Блискавки завжди непередбачувані, під час удару в дах вони можуть вивести всю техніку в будинку з ладу і навіть почати пожежу. Насправді, якщо навіть вимкнути абсолютно все і потужна блискавка вдарить не в сам будинок, а поруч із ним, це все одно також зашкодить техніці.
Нагрівання “зарядки” під час роботи – нормальне явище. Інша річ, якщо вона перегрілася дуже сильно. Це може означати, що або “зарядка”, або електрична проводка має якісь дефекти. Найкраще перевірити проводку, а “зарядку” замінити на нову. В іншому разі можливе замикання і навіть пожежа, а телефон може сильно пошкодитися або зламатися. Крім того, наслідком цієї проблеми може стати дефект розетки (відпадання контакту).
Рекомендації:
Це залежить від проводки в будинку і стану “зарядки”. Якщо проводка погана і зарядний модуль у поганому стані (сильно нагрівається і, наприклад, дріт оголений, зіпсований), то може статися замикання. Це можна зрозуміти з того, що зарядка нагрівається навіть у неробочому стані. Також, якщо електрику в будинку відключать і знову увімкнуть, то можливий стрибок енергії з 220 Вольт до 380. Він приведе в непридатність зарядний пристрій або може спричинити пожежонебезпечну ситуацію.
В іншому, в цьому немає нічого поганого, ви сміливо можете залишати зарядний в розетці. Виробники на це і розраховували.
Але якщо в будинку є маленькі діти і домашні тварини, то обов’язково виймайте зарядний модуль з розеток. Побачивши дріт, що стирчить, вони точно захочуть помацати, погризти його, а це смертельно небезпечно. Можливо, це і не вб’є живу істоту, але техніку точно виведе з ладу. Ще один привід виймати зарядку – якщо вас часто затоплюють сусіди зверху.
Компанія xAI Ілона Маска випустила безкоштовний застосунок чат-бота Grok для iOS, який раніше був доступний…
Meta змінила правила модерації контенту, дозволивши звинувачення у психічних розладах на основі сексуальної орієнтації чи…
На щорічній конференції CES бренди презентують не лише очікувані новинки, а й експериментальні пристрої, які…
Розробники бенчмарка AnTuTu вивчили параметри смартфонів у четвертому кварталі 2024 року і склали статистику за…
У 2024 році українці почали значно активніше змінювати мобільного оператора, зберігаючи свій номер телефону. За…
В App Store з'явилася підроблена версія Baldur's Gate 3 для iPhone і iPad, яка краде…