Чи можна залишати зарядний пристрій мобільного телефону в розетці

UPG

Зарядний пристрій часто використовується ночами, і багато хто ніколи не виймає його з розетки. Ба більше, зазвичай і розетка для цього виділена спеціальна, куди більше нічого не вмикається. З’являється закономірне питання: чи потрібно обов’язково вимикати адаптер, коли смартфон не заряджається? У цій статті ми розберемо всі “за” і “проти”.

Чи споживає зарядний модуль енергію під час роботи “вхолосту”

Електрика і справді йде, але в дуже малій кількості – 50 мВТ/год, тобто 3 кВ/год на рік. Турбуватися щодо свого гаманця не має сенсу: за цю енергію ви заплатите тільки кілька копійок на місяць. А якби зарядка постійно вмикалася і вимикалася з розетки, це позначилося б на терміні її служби.

До речі, енергію в режимі очікування витрачає не тільки “зарядник”, а й усі інші прилади. Для порівняння із “зарядником”:

  • Мікрохвильова піч витратить 3 Вт/год.
  • РК-телевізор – 13 Вт/год.
  • “Зарядник” ноутбука – 15 Вт/год.

Чи є небезпеки, пов’язані з грозою

Під час грози варто відключати всю техніку, зокрема й “зарядки”. Особливо це стосується жителів сіл і невеликих населених пунктів, де будівлі не мають громовідводів. Блискавки завжди непередбачувані, під час удару в дах вони можуть вивести всю техніку в будинку з ладу і навіть почати пожежу. Насправді, якщо навіть вимкнути абсолютно все і потужна блискавка вдарить не в сам будинок, а поруч із ним, це все одно також зашкодить техніці.

Чи небезпечне нагрівання зарядного пристрою

Нагрівання “зарядки” під час роботи – нормальне явище. Інша річ, якщо вона перегрілася дуже сильно. Це може означати, що або “зарядка”, або електрична проводка має якісь дефекти. Найкраще перевірити проводку, а “зарядку” замінити на нову. В іншому разі можливе замикання і навіть пожежа, а телефон може сильно пошкодитися або зламатися. Крім того, наслідком цієї проблеми може стати дефект розетки (відпадання контакту).

Рекомендації:

  • Користуватися оригінальною, “рідною зарядкою” для свого телефона. Люди часто вибирають дешеві китайські зарядні модулі, хоча вони можуть швидко ламатися. Краще один раз купити недешеву, але якісну зарядку і не турбуватися.
  • Не використовувати телефон під час підзарядки занадто довго. Краще дати апарату спокійно зарядитися до кінця.
  • Перевірити батарею спеціальними додатками з Play Market або Apple Store.
    Пам’ятайте, що поганий зарядний пристрій може зіпсувати навіть найпотужніший акумулятор.

То чи можна залишати зарядний пристрій у розетці

Це залежить від проводки в будинку і стану “зарядки”. Якщо проводка погана і зарядний модуль у поганому стані (сильно нагрівається і, наприклад, дріт оголений, зіпсований), то може статися замикання. Це можна зрозуміти з того, що зарядка нагрівається навіть у неробочому стані. Також, якщо електрику в будинку відключать і знову увімкнуть, то можливий стрибок енергії з 220 Вольт до 380. Він приведе в непридатність зарядний пристрій або може спричинити пожежонебезпечну ситуацію.

В іншому, в цьому немає нічого поганого, ви сміливо можете залишати зарядний в розетці. Виробники на це і розраховували.

Але якщо в будинку є маленькі діти і домашні тварини, то обов’язково виймайте зарядний модуль з розеток. Побачивши дріт, що стирчить, вони точно захочуть помацати, погризти його, а це смертельно небезпечно. Можливо, це і не вб’є живу істоту, але техніку точно виведе з ладу. Ще один привід виймати зарядку – якщо вас часто затоплюють сусіди зверху.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я