Статті

Названо 11 речей, які потрібно врахувати під час купівлі роутера

Share

Нам часто пишуть в коментарях: “Збираюся купити новий роутер. Який порадите?” Почну з набору вимог до маршрутизатора сьогодні.

Wi-Fi 6

Не виключено, що чули або читали про нього як про “AX”. Сучасний стандарт Wi-Fi. Не стану вдаватися в технічні подробиці, лише зазначу, що інтернет стане працювати швидше. І справа не тільки в прирості підтримуваної швидкості, а ще й в оптимізації роботи при підключенні численних пристроїв.

Думайте про майбутнє

Часи, коли в будинку був один комп’ютер із доступом до інтернету, у минулому. У кожного члена сім’ї – смартфони, часом планшети. Ігрові консолі, смарт-телевізори і навіть побутова техніка передбачає роботу з Wi-Fi. Припущу, що таких приладів у вас сьогодні немає і навіть не плануєте ними обзаводитися, вважаючи “чайник із доступом до Мережі” забавою.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Своєї точки зору не нав’язую, але нагадаю, “розвагами для гіків” вважали і сам інтернет, і доступ до нього за допомогою телефону, і багато інших технологій, без яких у 2023 році “не обійтися”.

Актуальний пристрій буде куплено в потрібний момент, погляди переглянуто, а роутер (з чималою ймовірністю) залишиться колишнім. Маршрутизатор купують не на один рік, тому рекомендую придивлятися до моделей “на виріст”.

Гігабітні порти

Підтримується швидкість до 1000 мегабіт на секунду. Особливою інновацією давно не є. І все ж зверніть увагу на наявність портів. За їх відсутності працювати з відеопотоками некомфортно. З урахуванням того, яку роль відео відіграє сьогодні, припущу, що подібного контенту у вищій якості стане більше.

Якщо користувач давно не міняв роутер і помітив, що відео “гальмує”, ймовірна причина – у застарілих мегабітних портах (до 100 мегабіт на секунду).

Захист від шкідливих програм

Бажано, щоб у програмному забезпеченні роутера було передбачено захист мережі від шкідливого ПЗ (віруси – лише одна з категорій шкідливого софту).

Важливо, оскільки пристрої працюють під управлінням різних ОС. Впевненості в тому, що на кожному девайсі працює надійний антивірус немає.

Захист дітей від небажаного контенту

Для дітей і підлітків інтернет – основне джерело інформації та засіб спілкування. Корисний для навчання, допомагає дізнатися нове і розважитися. Батьки не можуть постійно контролювати використання Мережі підростаючими користувачами. Завдяки функціоналу батьківського контролю є можливість заблокувати доступ до певних категорій сайтів і обмежити час використання інтернету.

Важливо, щоб батьківський контроль не просто був передбачений у ПЗ маршрутизатора. Необхідно, щоб налаштування здійснювалися просто.

Простий інтерфейс налаштувань

Звідси – наступна вимога: інтуїтивно зрозумілий інтерфейс налаштувань маршрутизатора. Треба, щоб з перших хвилин виглядало як сучасне ПЗ, а не щось із далекого минулого.

Інформація про всі пристрої в мережі

Відображення інформації про кожен з підключених до бездротової мережі пристроїв і швидкості їхніх портів.

Хороша вентиляція

Отвори на маршрутизаторі – не елемент дизайну. Необхідні для відведення надлишкового тепла. Навіть якщо не подобається з погляду естетики – потрібні, якщо їх багато, це добре.

Додаток для смартфона

Багатьом користувачам зручніше, щоб керувати обладнанням можна було з телефона. Наявність застосунку для мобільних ОС – момент, на який також раджу звернути увагу.

USB-порти

У будинку тільки один принтер? У 2023 розумно. Порти USB на роутері передбачають спільне використання друкувального пристрою кожним із підключених до мережі ПК, телефоном або планшетом. Рекомендую USB 3.0, а не 2.0.

Дводіапазонний

Краща підтримка моделлю обох діапазонів: 2,4-гігагерцевого (старого) і 5-гігагерцевого (нового).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Wi-Fi
  • Останні записи

    Xiaomi 15 потрапить на глобальний ринок, але є нюанс

    Хоча до запуску серії Xiaomi 15 залишилося ще півроку, інформація про ці пристрої вже з'явилася…

    19.05.2024

    Експерти назвали речі, які не можна тримати поряд зі смартфоном

    Є кілька речей, які в жодному разі не можна тримати поряд із мобільником. І все…

    19.05.2024

    Новий iPhone 16 отримає ​​два нових кольори

    Аналітик Apple Мінг-Чі Куо сьогодні розповів про свої очікування щодо колірних рішень лінійки iPhone 16.…

    19.05.2024

    Чому варто купити iPhone 13 у 2024 році

    У світі технологій щороку приносить нові пристрої та інновації, проте не всі користувачі прагнуть придбати…

    19.05.2024

    Новий iPhone SE представлять у 2025 році

    Журналіст The Information Уейн Ма розкрив терміни випуску нового бюджетного iPhone. За словами інсайдера, Apple…

    19.05.2024

    Небезпечний вірус заражає Windows XP і Windows 2000 відразу після увімкнення

    Недавній експеримент продемонстрував, наскільки вразлива стара класична операційна система Windows при підключенні до Інтернету. Буквально…

    19.05.2024