Деякі моделі смартфонів оснащені функцією “продуктивний режим”, що рекламується як механізм для прискорення пристрою. У цій статті ми поговоримо про те, в чому суть цієї функції, в чому її призначення і наскільки вона ефективна в роботі.
За наявності цього режиму, ви можете знайти його в налаштуваннях мобільного пристрою, які пов’язані з батареєю і живленням. Його завдання покращити продуктивність телефону до максимально можливого рівня, використовуючи для цього центральний та графічний процесор. На відміну від функції енергозбереження, мета якої – збільшити тривалість роботи від акумулятора, продуктивний режим:
Так, при активації продуктивного режиму будь-який гаджет розряджатиметься швидше через особливості функціонування – активну роботу процесора.
На даний момент продуктивний режим доступний на флагманських моделях смартфонів від Samsung, OnePlus, Oppo, Xiaomi, Huawei, Honor та realme. Інформація про особливості його роботи не завжди розкривається виробниками. Індивідуальні дослідники стверджують, що активація продуктивного режиму призводить до використання високопродуктивних ядер та повного завантаження процесора на короткі періоди часу.
Деякі заходи, включаючи часткове збільшення потужності та робота ядер з вищою тактовою частотою, спрямовані на запобігання перегріву процесора та появі подальших з цього неполадок — активна експлуатація девайсу могла б становити загрозу для роботи пристрою в цілому.
Майже у всіх моделях смартфонів, які підтримують цю функцію, її можна увімкнути в налаштуваннях, використовуючи пункт «Батарея». Як правило, можливість перемикання режимів роботи знаходиться поряд, тому шукайте пункт про енергозбереження. Якщо це необхідно, можна використовувати графу пошуку в налаштуваннях із запитом “продуктивний режим”.
Хоча виробники заявляють про зворотне, продуктивний режим має лише часткове застосування та незначний вплив на функціональність пристрою. Експерти, які проводили випробування, виявили, що у звичайних умовах використання (запуск соціальних мереж, дзвінки, перегляд відео тощо) помітних змін немає. Результати тестів свідчать про незначне поліпшення продуктивності в межах 1-2%, що можна списати на методичну похибку.
Також зазначено, що з активації продуктивного режиму при іграх спостерігається деяке поліпшення затримки, за рахунок перерозподілу ресурсів на користь гри, відключаючи фонові додатки. Незважаючи на це, використання цього режиму рекомендується лише при увімкнених у фоновому режимі великої кількості програм.
Крім цього, слід врахувати збільшене енергоспоживання, оскільки продуктивний режим здатний зупиняти навіть системні процеси, які потім автоматично відновлюються, що призводить до додаткових витрат заряду акумулятора.
Ефективність продуктивного режиму варіюється і залежить від моделі пристрою та його технічних характеристик. Наприклад, флагманські смартфони виявляють лише незначне посилення продуктивності, причому обмежене системою запобігання перегріву процесора. На бюджетних моделях зміна потужності буде помітнішою.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…