Багато хто стикався з ситуацією, коли смартфон під час поїздки на поїзді або в машині швидше втрачав рівень заряду батареї. При цьому власник міг і не користуватися мобільним пристроєм – його акумулятор сідав швидше навіть тоді, коли гаджет, здавалося б, не діяв.
Насправді, в поїздці смартфон витрачає значно більше ресурсів, ніж зазвичай. При цьому на ньому можуть бути не запущені додатки, а сам смартфон лежатиме з вимкненим екраном. Причина полягає в мобільному зв’язку – під час поїздки він встановлюється не так легко, як у звичайних умовах, через що і виникає раптова розрядка пристрою.
Якщо смартфон під’єднаний до стабільної мережі, його заряд витрачатиметься у звичайному режимі. Але в поїздці все інакше – оскільки смартфон постійно перебуває в русі (в автомобілі або поїзді), він перебуває в безперервному пошуку найближчих базових станцій. Щойно він знаходить підходящу вишку мобільного оператора, він підключається до неї, але під час віддалення від неї – відключається і знову починає пошук. Цей постійний цикл вимагає значно більше енергії, ніж просте підключення до стабільної мережі.
Постійні спроби під’єднатися до вишок стільникових операторів – лише одна причина, чому смартфон так швидко розряджається в поїздці. Інша полягає в якості сигналу. Якщо смартфон намагається підтримувати зв’язок зі слабким сигналом, то він споживатиме в 10 разів більше енергії, ніж під час спроби підключитися до сильного сигналу. А оскільки найчастіше в дорозі знайти хороший сигнал вкрай складно, оскільки вишки можуть перебувати занадто далеко, то і швидкий розряд смартфона цілком закономірний.
Ще одна причина, чому смартфон швидко сів у дорозі, полягає в різних типах зв’язку і зонах покриття, до яких підключається пристрій. Не скрізь у поїздці однаково хороше покриття мобільного зв’язку – рідко можна “спіймати” 4G або 3G, проте найчастіше доступні лише 2G або EDGE.
Якщо в налаштуваннях телефону встановлений кращий тип мережі “авто”, то пристрій буде підключатися до будь-якої мережі, яку зможе виявити. А через підключення до різних стандартів зв’язку смартфон розряджатиметься ще швидше, ніж якщо намагатиметься з’єднатися з якимось конкретним типом мережі.
І хоча в сучасних поїздах набагато частіше можна зустріти розетки для зарядки телефону, а самі власники нерідко беруть із собою в дорогу зовнішні акумулятори, проблема розрядки смартфона в поїздці все ще актуальна для багатьох. Найпростіше рішення в цій ситуації – тимчасово ввімкнути на телефоні авіарежим, поки смартфон не опиниться в зоні зі стабільним зв’язком (наприклад, на станції).
Якщо ж відключати мобільні дані повністю не хочеться, рекомендується хоча б обмежити список бажаних типів мережі, до яких телефон зможе підключатися. Зробити це можна в налаштуваннях смартфона в розділі про SIM-карти і мобільні дані.
Коли читаєш цей текст, твій телефон може бути під прицілом хакерів. Ні, я не маю…
Samsung готується до випуску нової серії Galaxy S25, включаючи модель Galaxy S25 Slim з ультратонким…
23 грудня компанія MediaTek презентувала новий чіпсет Dimensity 8400, який обіцяє стати значним кроком вперед…
Xiaomi, здається, реально змогла вивести свої гаджети на новий рівень, додавши офіційну підтримку екосистеми Apple.…
З кінця жовтня 2024 року в Індонезії заборонено продаж iPhone 16, і це стало серйозним…
Компанія OnePlus випустила серію офіційних тизерів, присвячених серії смартфонів Ace 5. Судячи з промоматеріалів, новинку…