Статті

Що гріється всередині стаціонарного комп’ютера

Share
Час читання: 2 хв.

Будь-який комп’ютер нагрівається під час роботи. На жаль, поки що не винайшли зовсім безшумних комп’ютерів. Так, є ноутбуки з пасивною системою охолодження (без вентиляторів), але вони дуже слабкі і підходять хіба що для роботи з документами. Усередині будь-якого системного блоку буде кілька кулерів. Щонайменше два – всередині блоку живлення і на процесорі. Попереджу відразу – стаття підійде недосвідченим користувачам з метою загального розвитку.

Блок живлення

Усередині будь-якого системного блока є блок живлення, який являє собою невелику коробочку. Він повинен видавати всі потрібні для ПК напруги і тримати навантаження. Чим воно вище, тим більше тепла виділяють деталі всередині блоку. Тому БЖ практично завжди має вентилятор, а то й два.

Процесор

Найголовніша мікросхема комп’ютера, яка займається всіма обчислювальними процесами. Під час роботи виділяє дуже багато тепла і споживає велику кількість електричної енергії. Охолоджується за допомогою радіатора з вентилятором. У випадку з рідинним охолодженням також підключається до всієї системи. Без охолодження комп’ютер пропрацює недовго і вимкнеться, також можливий вихід з ладу головної мікросхеми за відсутності належного охолодження.

Чіпсет

Друга за важливістю мікросхема на корпусі материнської плати. Чіпсет визначає функції материнської плати. У ньому виробник закладає всі специфікації плати. Чіпсет відповідає за взаємодію інших елементів один з одним. Мікросхема може мати як невеликий радіатор, так і радіатор з вентилятором (особливо в старих моделях материнських плат).

Відеокарта

Відеокарта – окремий пристрій, який встановлюється в слот на материнській платі. Відеоадаптер може бути, а може й не бути – тоді за виведення зображення відповідає процесор. Відеокарта сильно нагрівається в процесі роботи і може мати кілька вентиляторів і дуже масивний радіатор. Особливо відеокарта гріється в іграх з високим FPS.

Оперативна пам’ять

Мікросхеми пам’яті теж нагріваються в процесі роботи. Але радіатор на оперативну пам’ять здебільшого необхідний тим користувачам, які проводять різні експерименти з комп’ютером, всіляко його розганяючи. У більшості ж плат оперативної пам’яті радіатор виконує виключно декоративну функцію.

SSD-накопичувач

Також нагрівається під час роботи. Більшість моделей не потребують радіатор, однак, можливість встановлення системи охолодження на SSD є. Наприклад, для 2,5-дюймових моделей він не потрібен зовсім, а дуже швидкі NVMe m.2 майже напевно будуть комплектуватися радіатором.

Корпус

Тут варто розуміти, що чим потужніший комп’ютер, тим він буде сильніше нагріватися. Тому на корпусі може бути кілька вентиляторів. Зараз у трендах так звані MESH корпуси – їх продувають потужні вентилятори з усіх боків: радіатори на пам’ять і SSD можуть бути і зовсім не потрібні.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

View Comments

  • Дуже погана стаття. Багато помилок в темі. Таке відчуття що стаття написана просто з розповіді людини яка розбирається в комп'ютері , і то не дослівно.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024