Розглянемо основні види комп’ютерних мишок, зануримося в еволюцію цього пристрою, і розберемося, як вибрати мишу для комп’ютера з усіх варіантів.
У миші з кульовим приводом був істотний недолік: гумові кульки та ролики часто забруднювалися, і чутливість миші падала. Тому її часто очищали. Пам’ятаєте? Зараз такі пристрої вважаються застарілими та не виробляються.
Однією з головних переваг оптичних мишей стала відсутність необхідності в механічних деталях, що зробило їх більш надійними і точними.
Оптичні датчики, що використовуються в цих пристроях, реєструють переміщення робочої поверхні щодо самого пристрою. Просто і точно. На даний момент це найдешевші мишки на ринку.
У першому поколінні оптичних мишей для їхньої роботи було потрібне спеціальне освітлення і спеціальні килимки. Килимки мали спеціальне штрихування у вигляді ліній, на які датчики випромінювали світло і реєстрували відбиття.
Мінуси: висока вартість миші, необхідність регулярного очищення поверхні килимка і неможливість використання без спеціального килимка з певним штрихуванням. Крім того, потрібно було дотримуватися певної орієнтації килимка.
Друге покоління оснастили матричним сенсором і спеціальною відеокамерою, яка знімала будь-які зміщення миші на робочій поверхні. Для підвищення точності вимірювань додали підсвічування світлодіодом. Такі миші могли працювати без спеціальних килимків на практично будь-якій поверхні.
Мінуси: забруднення датчика.
Плюси: відсутність зносу конструкції, можливість роботи на будь-якій поверхні (за винятком деяких матеріалів) і висока точність вимірювань. Деякі моделі можуть мати проблеми з роботою на глянцевих або скляних поверхнях через особливості підсвічування.
Лазерна миша використовує напівпровідниковий лазер, який дає їй змогу досягти більшої точності, ніж оптична миша, завдяки тому, що світло, відбите від робочої поверхні, набагато тонше. Завдяки цьому лазерні миші мають більший діапазон роздільної здатності (DPI) і можуть бути набагато точнішими, ніж оптичні.
Порівняно з попередніми технологіями, лазерна миша практично не має недоліків, окрім вищої ціни, але має кілька переваг:
Подібно до оптичних мишей першого покоління, вимагають спеціального килимка, який працює як графічний планшет, і мають високу точність без необхідності живлення. Це означає, що до комп’ютера необхідно лише під’єднати графічний планшет як килимок, і сама миша працюватиме без дротів і живитиметься від килимка.
Переваги:
Недоліки:
Такі миші використовують гіроскоп як датчик переміщення, що дає їм змогу реагувати на зміну орієнтації миші в просторі. Це дає змогу керувати комп’ютером у повітрі й не потребує будь-якої робочої поверхні. Пристрої, засновані на гіроскопічному датчику, можуть бути компактними і важать близько 10-15 грамів.
Переваги:
Недоліки:
Оригінальні моделі являли собою пристрої з кулькою посередині і кнопками на бічних сторонах. Обертаючи кульку, користувач переміщував курсор миші, а кнопки виконували функції підтвердження дій і введення команд.
З плином часу трекбол перемістився на ліву сторону класичної миші, тобто його управління здійснюється за допомогою великого пальця. Питання, наскільки зручне використання таких пристроїв, залишається відкритим, але вони все ще присутні на ринку.
Тип оптичних мишей, створених компанією Apple. Вони відрізняються від інших пристроїв тим, що не мають кнопок або коліщаток. Натомість керування здійснюється на сенсорній поверхні миші за допомогою жестів, як на екрані смартфона.
Бездротовий радіозв’язок – це один із поширених методів взаємодії бездротових мишей, зокрема й ігрових. Для зв’язку миші з комп’ютером потрібен спеціальний USB-донгл (ресивер), який, як правило, унікальний для кожної моделі миші. Втрата донгла може призвести до необхідності купівлі нової миші. Деякі виробники стали робити універсальні ресивери, які підходять для кількох різних моделей, але взаємозамінність ресиверів від різних виробників все ще відсутня.
Переваги:
Недоліки:
Бездротові миші, які підключаються через Bluetooth-модуль. Недоліком таких моделей є відносно невелика дальність зв’язку – близько 10-15 метрів. Однак у цих мишей є кілька переваг. Якщо пристрій, до якого ви підключаєте мишу, має вбудований Bluetooth-модуль, вам не потрібно займати вільний USB-роз’єм. Це може бути особливо корисно для ноутбука, де кількість портів обмежена. Крім того, Bluetooth-миші часто підтримують кілька профілів, тож їх можна під’єднувати до кількох пристроїв одночасно, і перемикатися між ними легко та швидко.
Переваги:
Недоліки:
У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…
А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…
Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…
Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…
Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…