Технологія розпізнавання облич використовується в системах аутентифікації відносно давно. Однак завдяки зусиллям розробників Apple вона стала активно використовуватися в мобільних пристроях, причому навіть у бюджетному секторі.
Представники Apple акцентують увагу на високому рівні надійності технології Face ID, що цілком виправдано.
Фахівці вдосконалювали технологію багато років, а високий відсоток розпізнавань забезпечується цілим набором датчиків – стандартна камера, інфрачервона камера, а також спеціальний ІЧ-проектор, який необхідний для створення об’ємного зображення обличчя за допомогою набору точок. Зібрані дані використовуються для формування математичної моделі, яка зберігається в базі і надалі використовується для аутентифікації.
Однак у простіших пристроях використовується менш надійний алгоритм.
Найпростіший варіант – для розпізнавання використовується звичайне фото обличчя (2D модель) і спеціальний додаток. Таку систему можна обдурити за допомогою звичайної фотографії, а багато зовнішніх чинників сильно впливають на коректність розпізнавання (головні убори, окуляри, погана освітленість тощо).
Для Android-пристроїв розробники завжди віддавали перевагу сканерам малюнка пальця. Модуль розпізнавання за обличчям, навіть якщо і присутній, зазвичай відіграє допоміжну роль. Сьогодні в мобільних пристроях використовують три типи дактилоскопічних модулів:
Два останні типи сенсора зазвичай монтуються за дисплеєм мобільного пристрою, ємнісний датчик вимагає прямого контакту з пальцем, тому розташовується або на задній панелі, або безпосередньо в кнопці.
Технологія сканування облич забезпечує високу надійність розпізнавання, однак це стосується лише реалізації Apple (кілька датчиків різного типу). При використанні звичайної селфі-камери і відповідного ПЗ складно домогтися прийнятного рівня захисту – часто систему можна обдурити за допомогою якісної фотографії. У цьому випадку навіть недорогі дактилоскопічні модулі працюють краще.
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…