Статті

Що безпечніше: сканер відбитків чи розпізнавання за обличчям

Share
Час читання: 2 хв.

Технологія розпізнавання облич використовується в системах аутентифікації відносно давно. Однак завдяки зусиллям розробників Apple вона стала активно використовуватися в мобільних пристроях, причому навіть у бюджетному секторі.

Представники Apple акцентують увагу на високому рівні надійності технології Face ID, що цілком виправдано.

Фахівці вдосконалювали технологію багато років, а високий відсоток розпізнавань забезпечується цілим набором датчиків – стандартна камера, інфрачервона камера, а також спеціальний ІЧ-проектор, який необхідний для створення об’ємного зображення обличчя за допомогою набору точок. Зібрані дані використовуються для формування математичної моделі, яка зберігається в базі і надалі використовується для аутентифікації.

Однак у простіших пристроях використовується менш надійний алгоритм.

Найпростіший варіант – для розпізнавання використовується звичайне фото обличчя (2D модель) і спеціальний додаток. Таку систему можна обдурити за допомогою звичайної фотографії, а багато зовнішніх чинників сильно впливають на коректність розпізнавання (головні убори, окуляри, погана освітленість тощо).

Для Android-пристроїв розробники завжди віддавали перевагу сканерам малюнка пальця. Модуль розпізнавання за обличчям, навіть якщо і присутній, зазвичай відіграє допоміжну роль. Сьогодні в мобільних пристроях використовують три типи дактилоскопічних модулів:

  • ємнісні сенсори. Робоча поверхня містить велику кількість невеликих пластин, кожна з яких є незалежним конденсатором. При дотику пальця заряд на пластині змінюється, причому роздільної здатності сенсора достатньо для побудови копії відбитка пальця. Варто враховувати, що швидкість і точність розпізнавання залежать від вартості, причому різниця досить істотна (використовується різна кількість пластин). Модулі такого типу мають достатню точність, їх складно обдурити і коштують вони відносно недорого;
  • оптичні сканери. Цей модуль заснований на звичайній монохромній камері, яка просто фотографує малюнок папілярних ліній. Такі датчики дешевші, але й обдурити їх помітно простіше;
  • ультразвукові датчики. У цьому випадку для формування об’ємного зображення подушечки пальця використовуються ультразвук. Це дає змогу працювати з повноцінним 3D-зображенням, що ускладнює обхід системи аутентифікації. Вартість датчика значно вища, тому використовується він поки що рідко.

Два останні типи сенсора зазвичай монтуються за дисплеєм мобільного пристрою, ємнісний датчик вимагає прямого контакту з пальцем, тому розташовується або на задній панелі, або безпосередньо в кнопці.

Технологія сканування облич забезпечує високу надійність розпізнавання, однак це стосується лише реалізації Apple (кілька датчиків різного типу). При використанні звичайної селфі-камери і відповідного ПЗ складно домогтися прийнятного рівня захисту – часто систему можна обдурити за допомогою якісної фотографії. У цьому випадку навіть недорогі дактилоскопічні модулі працюють краще.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024