Статті

Міфи і правда: що потрібно знати про акумулятор смартфона

Share
Час читання: 2 хв.

Ера кнопкових телефонів давно минула. Сучасні акумуляторні батареї не потребують “розкачки”, але багато користувачів продовжують жити міфами і легендами, які не мають нічого спільного з реальністю.

Міф 1 – Завжди потрібно використовувати оригінальну зарядку і кабель

У реальності використовувати можна будь-який відповідний зарядний пристрій і кабель. Головна умова – хороша якість. Жодних проблем з телефоном не буде, якщо використовувати замість зарядного блоку Samsung аналогічний пристрій для Xiaomi.

Міф сформувався після того, як на ринок хлинули неякісні зарядки, які в рідкісних випадках можуть нормально зарядити смартфон. Крім того, під час вибору зарядного слід дивитися на його характеристики. Якщо вони нижчі від необхідних показників, то пристрій буде повільно заряджатися. Неякісний блок живлення може стати причиною загоряння, тому обирати слід тільки перевірені фірми.

Міф 2 – Батарею потрібно “розгойдувати”

За часів кнопкових телефонів рекомендувалося “прокачувати” акумулятор кількома зарядами і повним розрядом. Вважалося, що після такої процедури батарея зможе взяти 100% свого обсягу. Насправді, деякі АКБ вимагали використання такої процедури, але вони вже давно не виробляються.

Сучасні акумулятори працюють на 100% без “розгойдування” та інших сумнівних маніпуляцій. Головне не допускати повного розряду батареї на тривалий час.

Міф 3 – Швидка зарядка скорочує термін служби АКБ

Нові технології дають змогу буквально за кілька хвилин заповнити заряд акумулятора на 50 і більше відсотків. Все залежить від двох величин – сили струму і напруги. Уже сьогодні стандартними стали показники 5B і 1А, а швидкі зарядки використовують 20 і більше ват, із силою струму до 4.6А.

Деякі користувачі вважають, що в такому режимі заряду акумулятор дуже швидко виходить з ладу. Однак у реальності кожен смартфон має контролери напруги, тому АКБ ніколи не бере більше енергії, ніж необхідно. Після заряджання до 40-50% показники знижуються до звичайної сили струму та напруги.

Міф 4- Батарею розряджають фонові додатки

Коли додатки працюють у фоновому режимі, вони практично відключаються, тому менше використовують енергії і не впливають на показники заряду. Звісно, якщо вам так хочеться, то можна вивантажувати програми. У такому разі можна заощадити до 1-2% від загального заряду. Наскільки це багато, вирішувати тільки вам!

Найкраще перейти до налаштувань і перевірити статистику найбільш “ненажерливих” програм і відключити їх.

Міф 5 – Спеціальні додатки дають змогу економити заряд

Нині існує безліч різноманітних додатків для смартфонів, які нібито економлять заряд акумулятора. У реальності вони можуть тільки розрахувати показники роботи батареї, а також допоможуть знайти найбільш енергоємні програми.

Однак усі ці функції практично ніяких не впливають на роботу АКБ, а іноді такі програми самі більше розряджають акумулятор.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Кібератака на розширення Google Chrome: під загрозою десятки популярних плагінів

    Нещодавно стали відомі нові факти про фішингову кампанію, націлену на розробників розширень для браузера Chrome.…

    10.01.2025

    Труднощі нового року: що пішло не так у творців ChatGPT

    Початок 2025 року для OpenAI почався не найкращим чином - компанія зіткнулася з кількома серйозними…

    10.01.2025

    iPhone отримав безкоштовну версію нейромережі Grok від Ілона Маска

    Компанія xAI Ілона Маска випустила безкоштовний застосунок чат-бота Grok для iOS, який раніше був доступний…

    09.01.2025

    Meta дозволить більше свободи в контенті про ЛГБТК-спільноту: що це означає для користувачів

    Meta змінила правила модерації контенту, дозволивши звинувачення у психічних розладах на основі сексуальної орієнтації чи…

    09.01.2025

    Найдивніші гаджети CES 2025: що нас здивувало цього року

    На щорічній конференції CES бренди презентують не лише очікувані новинки, а й експериментальні пристрої, які…

    09.01.2025

    Названо найпопулярніші функції смартфонів: що шукають користувачі

    Розробники бенчмарка AnTuTu вивчили параметри смартфонів у четвертому кварталі 2024 року і склали статистику за…

    09.01.2025