Ера кнопкових телефонів давно минула. Сучасні акумуляторні батареї не потребують “розкачки”, але багато користувачів продовжують жити міфами і легендами, які не мають нічого спільного з реальністю.
Міф 1 – Завжди потрібно використовувати оригінальну зарядку і кабель
У реальності використовувати можна будь-який відповідний зарядний пристрій і кабель. Головна умова – хороша якість. Жодних проблем з телефоном не буде, якщо використовувати замість зарядного блоку Samsung аналогічний пристрій для Xiaomi.
Міф сформувався після того, як на ринок хлинули неякісні зарядки, які в рідкісних випадках можуть нормально зарядити смартфон. Крім того, під час вибору зарядного слід дивитися на його характеристики. Якщо вони нижчі від необхідних показників, то пристрій буде повільно заряджатися. Неякісний блок живлення може стати причиною загоряння, тому обирати слід тільки перевірені фірми.
Міф 2 – Батарею потрібно “розгойдувати”
За часів кнопкових телефонів рекомендувалося “прокачувати” акумулятор кількома зарядами і повним розрядом. Вважалося, що після такої процедури батарея зможе взяти 100% свого обсягу. Насправді, деякі АКБ вимагали використання такої процедури, але вони вже давно не виробляються.
Сучасні акумулятори працюють на 100% без “розгойдування” та інших сумнівних маніпуляцій. Головне не допускати повного розряду батареї на тривалий час.
Міф 3 – Швидка зарядка скорочує термін служби АКБ
Нові технології дають змогу буквально за кілька хвилин заповнити заряд акумулятора на 50 і більше відсотків. Все залежить від двох величин – сили струму і напруги. Уже сьогодні стандартними стали показники 5B і 1А, а швидкі зарядки використовують 20 і більше ват, із силою струму до 4.6А.
Деякі користувачі вважають, що в такому режимі заряду акумулятор дуже швидко виходить з ладу. Однак у реальності кожен смартфон має контролери напруги, тому АКБ ніколи не бере більше енергії, ніж необхідно. Після заряджання до 40-50% показники знижуються до звичайної сили струму та напруги.
Міф 4- Батарею розряджають фонові додатки
Коли додатки працюють у фоновому режимі, вони практично відключаються, тому менше використовують енергії і не впливають на показники заряду. Звісно, якщо вам так хочеться, то можна вивантажувати програми. У такому разі можна заощадити до 1-2% від загального заряду. Наскільки це багато, вирішувати тільки вам!
Найкраще перейти до налаштувань і перевірити статистику найбільш “ненажерливих” програм і відключити їх.
Міф 5 – Спеціальні додатки дають змогу економити заряд
Нині існує безліч різноманітних додатків для смартфонів, які нібито економлять заряд акумулятора. У реальності вони можуть тільки розрахувати показники роботи батареї, а також допоможуть знайти найбільш енергоємні програми.
Однак усі ці функції практично ніяких не впливають на роботу АКБ, а іноді такі програми самі більше розряджають акумулятор.