Статті

Погано чути співрозмовника по телефону – чому і що робити

Share
Час читання: 3 хв.

Поганий або надто тихий звук під час розмови може виникнути з кількох причин.

Недостатній рівень гучності

Насамперед потрібно переконатися, що гучність телефону виставлена ​​на максимальний рівень. Зробити це можна заздалегідь у налаштуваннях телефону або прямо під час розмови. Якщо прибрати телефон від вуха, екран знову загориться. Потрібно натиснути кнопку збільшення гучності кілька разів і переконатися, що шкала гучності, яка з’явиться на екрані, заповнена.

Поганий сигнал стільникового зв’язку

Рідкісні проблеми з гучністю голосу співрозмовника можуть виникнути через поганий зв’язок. Її причиною зазвичай стає погана погода, перебування поза зоною покриття, надто густонаселений район чи проблеми на стороні оператора. Виною може бути і звичайний збій на телефоні. Щоб спробувати його виправити, необхідно:

  1. Увімкнути на кілька секунд режим польоту телефону.
  2. Вимкнути його та спробувати здійснити дзвінок знову.

Ці кроки дозволять швидко та повністю перезавантажити всі модулі зв’язку. Однак якщо співрозмовника погано чути завжди і у різних місцях, то шукати причину треба далі.

Причина у співрозмовнику

Якщо проблеми з’являються при розмові з якоюсь конкретною людиною, то найчастіше причина полягає в ній, наприклад, мікрофон на телефоні працює неправильно. Перевірити цей здогад просто – достатньо зателефонувати будь-якому іншому контакту і перевірити, наскільки добре його чути. Якщо і тут спостерігаються проблеми, винуватцем може бути сам смартфон або його деталі.

Засмічився слуховий динамік

Згодом динаміки забиваються пилом та дрібними частинками бруду, через які гучність зменшується. Слуховий динамік знаходиться у верхній частині телефону і повинен розташовуватись навпроти вуха під час дзвінка. Періодично (приблизно один раз на 1-2 місяці) його необхідно прочищати, а зробити це можна і в домашніх умовах. Наприклад, чищення легко виконати за допомогою зубної щітки або змоченої у спирті серветкою. У магазин програм можна також знайти спеціалізовані програми, які видаляють пил з динаміка за допомогою звуку.

Поломка динаміка

Якщо після чищення в динаміці, як і раніше, занадто тихий звук, то причина найчастіше в поломці, наприклад, зламався шлейф динаміка, звукова мікросхема або порвався виток магнітної котушки. Зазвичай пошкодження виникають внаслідок падінь, ударів телефону об тверду поверхню або потрапляння всередину корпусу води. Визначити поломку самостійно складно, тому рекомендується віднести пристрій на діагностику до сервісного центру.

Збій у роботі телефону

Погана якість зв’язку під час розмови може виникнути через збій телефону. Виправити його можна двома способами:

  • Перезавантажити телефон — якщо тимчасовий збій, то проблема повинна зникнути.
  • Оновлення програмного забезпечення в налаштуваннях телефону — іноді відсутність нових оновлень програмного забезпечення впливає на його роботу, в тому числі і на якість зв’язку.

У крайніх випадках, якщо інших способів не залишилося, вирішити таку проблему може скинути телефон до заводських налаштувань.

Заважає плівка чи аксесуар

Важливо переконатись, що слуховий динамік нічого не загороджує. Для цього під час дзвінка потрібно зняти захисний чохол, а також перевірити, що захисна плівка не з’їхала у бік динаміка. Якщо телефон новий і лише недавно куплений, потрібно подивитися, чи не забув власник зняти заводську (не захисну) плівку, яка загороджує динамік.

На звук впливають сторонні програми чи віруси

При виникненні проблем із чутністю під час дзвінків потрібно перевірити телефон за допомогою антивірусної програми — бажано зробити це кількома антивірусами, оскільки вони мають різні бази шкідливих програм, які можуть не збігатися.

На якість звуку можуть вплинути й інші програми, наприклад, неякісні підсилювачі звуку, які користувач скачав на телефон. Якщо нещодавно було встановлено будь-які програми, пов’язані зі зміною звуку смартфона, їх необхідно видалити та перевірити зв’язок знову.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Титановий iPhone 16 важить майже стільки ж, скільки й сталеві моделі

    Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…

    16.11.2024

    Xiaomi випустила на міжнародний ринок Smart Band 9 Pro: 21 день автономності і ціна 60 доларів

    Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…

    16.11.2024

    Google використовує штучний інтелект для боротьби з шахраями

    Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…

    16.11.2024

    Samsung випустить легкий і тонкий Galaxy S25 у відповідь на чутки про iPhone 17 Air

    Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…

    16.11.2024

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024