Без категорії

Простими словами: що робити, щоб дисплей смартфона не вигорів

Share
Час читання: 2 хв.

Багато власників смартфонів з AMOLED-матрицею не з чуток знають про те, що дисплей може вигоріти . Ні, він не горить (привіт Samsung Galaxy Note 7) у буквальному значенні слова.

“Вигоріти” можуть окремі пікселі всієї матриці . Якщо ви бачите чорну точку навіть при білій картинці на екрані- пікселю кінець . На екрані може з’явитися залишкове зображення елементів системи або додатків.

Це особливість OLED-матриць – пікселі просто поступово вмирають . Як багато хто знає, за картинку на OLED-екрані відповідають червоні , зелені та сині світлодіоди (RGB).

Синьому дістається найбільше : ці діоди найбільш тьмяні, через що їм доводиться працювати на підвищеній яскравості . Вище яскравість – швидше знос світлодіодів , тут все просто.

Ситуація видається безвихідною, але дисплеї легко живуть до кінця циклу оновлення смартфонів. А ось подальша довговічність виробників хвилює не завжди .

Що робити, щоб запобігти вигоранню?

Нехай діоди і не вічні, але продовжити час їх роботи можна: всього-то потрібно дотримуватися кількох важливих правил .

Користуйтеся темною темою

  • Найочевидніший спосіб – користуватися темною темою . Зараз її підтримують практично всі смартфони з OLED та AMOLED-дисплеями.
  • При темній темі все темні ділянки екрана не задіяні , тобто. діоди просто не працюють . Уявіть, наскільки це може збільшити термін служби діодів .

Змінюйте шпалери, теми та віджети

  • Варто переодично змінювати шпалери системи , як і розташування іконок на робочому столі . Якщо вони довго стоятиму на одному місці, то можуть залишити по собі примарний слід (те саме залишкове зображення).

Використовуйте жести

  • Обриси кнопок теж можуть згодом залишитися на екрані смартфона, оскільки розташування вони не змінюють. У жестах немає жодних візуальних елементів управління (тільки смуга внизу дисплея, яку можна вимкнути).

Слідкуйте за яскравістю

  • Максимальна яскравість також впливає термін служби діодів. Інша проблема – ШИМ , і при низькій яскравості вона дається взнаки . Найоптимальніший варіант – середня яскравість дисплея , або адаптивна яскравість . Так ви продовжите життя діодам і заощадите заряд батареї .

AOD – як варіант

  • Якщо ви часто стежите за часом, варто встановити Always-ON Display . У цьому режимі задіяно мінімум пікселів , тому і навантажувати діоди нема чого. Віджети в цьому режимі трохи динамічні : вони періодично зсуваються з місця .

Нескладними маніпуляціями можна запобігти швидкому зносу пікселів . Користуватися повноцінним екраном все ж таки приємніше, ніж дивитися на дефекти.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024